Wpis z mikrobloga

Siema, testuje sobie raspberry pi z zainstalowanym HA, do tego zigbee na usb.
Udało mi się bez problemu sparować całość z żarowką z Ikea, do tego pilot od niej, a później okazało się, ze zarówno Ampli Onkyo jak i Mibox też z tym współpracuje bez problemu.

Zacząłem iść dalej, zachciało mi się abym mógł budzić i usypiać komputer w salonie (Podpięty pod ampli z wyjsciem na projektor). Poszperałem w internatach i wybudzanie śmiga za pomocą dodanego switcha do configuration:

switch:
- platform: wakeonlan
mac: 00-24-8C-A1-D5-CE
host: 192.168.0.180

*Jeśli wiecie czy to musi być switch i jak zrobic z tego przycisk to prosze o info

Z Usypianiem okazało się, ze jest łatwiej, bo dzięki zainstalowanym na pc HASS Agent dodałem sobie tam komendę sleep, którą odpalam jako entity.

Lista pstryczków na załączonym obrazku, wybudzanie i usypianie komputera najlepiej byłoby połączyćw jeden, ale to nie na dziś

Mam problem.
Zrobiłem sobie scenę, a w niej device z zarowką i dwa entity, jeden z ampli a drugi z tym switchem wyzem do wakeOnLan komputera.
Żarówka się załącza, ampli też, ale komputer juz nie chce. Co ciekawe to samo entity mam w pstryczkach i tam smiga (odpalam tak komputer z companion app na androidzie). Macie jakiś pomysł dlaczego tak moze być, gdzie jest roznica?
Powinienem to załatwić jakimś skryptem zamiast lista entity w scenie czy coś?

Wiem, dużo tekstu, ale zwięźlej tego opisać nie umiem.

Pozdro

#homeassistant
Ardeni - Siema, testuje sobie raspberry pi z zainstalowanym HA, do tego zigbee na usb...

źródło: comment_16669880415HsTzFRrQ5Yz4yeK3na9K0.jpg

Pobierz
  • 4
@WykoZakop: Pamietam ze widziałem ten tutorial, mialem tam na koncu problem jakis i nie usypialo, ale zanim to rozwiazalem znalazlem HASS Agenta ktorego polecam.
Problem mam w tej scenie, gdzie pc sie nie chce wybudzic mimo ze samo entity w pstryczkach z mojego screena dziala :/