Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 54
#atencyjnysmuteczek

Stresuję się, bo jutro wygłaszam prezentacje o BFG. Od xx minut czytam to na głos któryś raz, ale i tak wiem, że ze stresu się pomylę.
Wolałabym z tego napisać test (,)
Nienawidzę wygłaszać czegoś przed tłumem i jeszcze mówiąc niewyraźnie.

Smuteczek, trzymajcie kciuki, zależy mi na 5 ()
Pobierz smuteczek2000s - #atencyjnysmuteczek 

Stresuję się, bo jutro wygłaszam prezentacje o...
źródło: comment_1666991046guTytf98RbQ4nQjjmFhJ5N.jpg
  • 27
Nienawidzę wygłaszać czegoś przed tłumem


@smuteczek2000s: Znam to aż za dobrze. Tyle niebezpiecznych rzeczy robiłem w życiu bez strachu, a takie z pozoru bzdury potrafiły dosłownie paraliżować. Wolałem gdy na szali leżało moje życie niż moja opinia wobec obcych ludzi. Prędzej skoczyłbym na spadochronie niż wygłosił przemowę przed garstką ludzi. Boisz się tego, że się będziesz bała i nie masz kontroli bo nie możesz uciec, wycofać się - dla zdrowych osób
tylko zależy mi na stypendium


@smuteczek2000s: Nawet jeśli to jedno ewentualnie słabsze przemówienie tego nie przekreśli. Jestem przekonany, że gdybyś miała to samo przemówienie opowiedzieć prowadzącemu jeden na jeden w pustej sali to byś się nie bała bo czujesz, że jesteś dobrze przygotowana z tematu. Ta cała reszta ludzi, która tam będzie wcale nie czeka na twój błąd jak jakieś stado sępów. Nawet jeśli się zatniesz to nic się nie stanie,
@smuteczek2000s: Jest taka jedna metoda radzenia sobie ze stresem przy wystapieniach, ktora może pomóc. Stresujesz się tym, że inni zauwazą, że się stresujesz. Jeśli sama im o tym na początku powiesz, niby pół żartem czy jakkolwiek że "trochę się stresujesz tym wystąpieniem" to usuniesz podstawy tego strachu, sama odsłonisz to co chcesz ukryć. Niby głupie ale działa.
@smuteczek2000s: rób sobie próby "na żywo" przy tablicy czy mównicy, samo takie czytanie na głos siedząc przy biurku czy na kanapie niewiele daje
dobrze by było też siebie nagrać telefonem i obejrzeć aby sprawdzić jak to widać z drugiej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@smuteczek2000s: Ja zrobiłem w taki sposób na maturze ustnej, że po prostu nie wyobrażałem sobie publiki. Chodziłem od lewej do prawej, gestykulowałem, czasami się spojrzałem na nich. Najlepiej jak znajdziesz sobie jeden punkt w który będziesz się patrzeć raz na jakiś czas.. nwm może to być jakaś plamka na ścianie czy cholera wie czym i zachowuj się tak jakbyś mówiła do siebie. Wiem, że brzmi to #!$%@? ale mówię ze swojego