Wpis z mikrobloga

Mircy!
Mam dwa dyski. Używam ich jako backup zdjęć. Znajduje się tam tysiące zdjęć jak i folderów i podfolderów. Jednak z lenistwa i głupoty czasem wrzucałem zdjęcia raz na jeden i raz na drugi dysk bez robienia ich kopii na drugim dysku.
Jakim program wykonać synchronizację folderów pomiędzy dyskami?
Mógłbym skopiować zawartość jednego z dysków do drugiego, a potem usunąć duplikaty zdjęć, ale nie mam tyle miejsca na dysku.
Znalazłem program (WinMerge) do synchronizacji, ale dopiero mi szuka, nie znam go i nie wiem czy zadziała.
Może znacie jakiś program, który przejrzyście porównuje zawartość wielu folderów i pozwala przenieść niepowtarzające się pliki zdjęć na drugi dysk/folder? #komputery #pcmasterrace #informatyka #programowanie #pytanie

Mogę po kilka folderów przerzucać na ten drugi dysk i szukać duplikatów, ale szukam łatwiejszej drogi, albo poszukam duplikatów pomiędzy dyskami, usunę je na jednym dysku, pozostałość skopiuję na drugi dysk i zrobię klona tego dysku.

Może jednak jest inna droga?

Jaki program do wyszukiwania duplikatów? Używam duplice cleaner free 3.2.6
  • 6
@giguga: Jeśli nie boisz się konsoli to bym polecił rsync do synchronizacji i fclones do wyszukiwania/usuwania duplikatów. Obydwa otwarte i darmowe. W sumie to utilsy linuksowe są, ale na Windows też działają.
@c8241070679095affe257f6c6f695c34: Używałem tego, ale jest tam "głupie" polecenie, bo gdy pliki w dwóch folderach mają taką samą nazwę, ale są różne i program wychwytuje różnice, to jedyną opcją jest przenieść plik do drugiego folderu albo ignorować pliki. Niestety program usuwa jeden z plików podczas jego przenoszenia. Gdyby tam była opcja, zachowaj dwa pliki zmieniając nazwę, to byłby idealny program. Rozpoznaje różnice po zawartości, ale nie potrafi zmienić nazwy plików i zachować