Wpis z mikrobloga

takie pytanie, mam działkę, działka jest około 70 metrów od drogi w której są media, trzeba więc przez wydzieloną drogę wewnętrzną podciągnąć media do mojej działki. czy może ktoś podrzucić jakiś tutorial co i jak? do kogo powinienem zadzwonić, od czego powinienem zacząć? architekt od adaptacji powiedział, że dopóki tego nie ogarnę mam mu nie zawracać dupy, bo on takich rzeczy nie robi
#budowadomu
  • 5
@affairz: piszesz do wodociągów w gminie zeby Ci zrobili przyłącze i do dystrybutora energii na Twoim terenie zeby Ci prąd pociągneli, czekasz od kilku miesiecy do kilku lat i gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bb89: architekt od adaptacji powiedział jeszcze że droga jest za wąska, ma 6m, mówi że powinna mieć 8m bo instalacje puszcza się poboczem a nie pod samą drogą, będą w związku z tym problemy?
@affairz: mogą być w drodze ale trzeba dopytac w Twojej gminie czy to przejdzie, jak nie to przez działki sąsiadów. Jak się nie zgodza to jesteś trochę w dupie niestety
@bb89: tzn to jest tak że do mojej działki od drogi głównej można się dostać albo drogą wewnętrzną której jestem współwłaścicielem (tą za wąską), albo przez działkę sąsiada, ale tym sąsiadem jest osoba z mojej rodziny, a sama działka jest gruntem ornym bez zagospodarowania