Wpis z mikrobloga

Załóżmy 2 przypadki UoP: w jednym pensja brutto to 17k(106zł/h), w drugim 20k(125zł/h)). Gdyby zamiast UoP pracować na B2B, to jaką stawkę byście podali dla każdego z przypadków?
#praca #it #b2b
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirkogreg: pozatym w kontrakcie jest do zwolnienia w moment, takze dzisiaj pracujesz a za miesiac juz nie. Wiec musisz też to wkalkulować, chyba że jakiś inaczej kontrakt napiszesz ze chcesz mieć 3 msc wypowiedzenie czy cos
  • Odpowiedz
@oink_oink: 200zł brzmi trochę nierealistycznie dla mnie, tylko znowu nie znam realiów B2B :D Mam przed sobą raczej stawki odpowiednio 140zl/h i 160zl/h. I tak, wiem, że muszę sobie to wliczyć, tak samo jak księgowość i brak innych benefitów...
  • Odpowiedz
To na b2b odpowiednio 90+VAT i jakoś 104+VAT za godzinę, zakładam 168h miesięcznie i podatek liniowy i niski ZUS

@prostamol_mirko: z cyklu pojęcia nie mam, ale się wypowiem

@mirkogreg: przy 17k brutto, bierzesz koszt całkowity pracodawcy + do tego dolicz ~15% (urlopy, benefity) - na szybko licząc wyszło mi właśnie 140 netto / h na fakturze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mirkogreg: na #!$%@? iść na b2b i tyle ryzykować żeby dostać parę parę tys wiecej namieszać, to się nie opyla wg mnie. Ryzyko stary jakie bierzesz na łeb to kosmos. Pamiętaj o ubezpieczeniu. Mnie samo ubezpieczenie kosztuje ok 8 tys zł, a rok. Ppzatum na kontrakcie zawsze jest chaos jak #!$%@?, stres, frustracja , nerwy, to niech chociaż ci się to opłaci stary.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DobrzeNaoliwioneLozysko: a kontrakt miałeś od razu z klientem czy z agencja ? Ja kiedyś miałem chorobowe i urlop ujęty w umowie, ale tak naprawdę to te wolne pochodziło z mojej wypłaty, w sensie ze agencja kazdego miesiąca odkłada na bok na 'wakacyjne', a te chorobowe to było takie że firma za nie zapłaci jak mi rękę urwie... a nie ze grypa czy coś.
  • Odpowiedz