Wpis z mikrobloga

Na półtora kilo ligawy 450 g sosu sojowego 50 g miodu paczka przyprawy o aromacie whiskey paczka ziołowej gotowej marynaty do mięs i owoców morza z knora i 2 łyżki paprykowej marynaty do mięs ( ͡° ͜ʖ ͡°) suche zmielone i wymieszane w młynku do kawy całość wymieszana blenderem wołowina zamrożona krojona krajalnicą na mniej więcej 4/5 mm kawałki później krojona w paski i tak 14 godzin marynowania
taka suszarka kupiona w auchan za 99 zł na promocji suszone 12 godzin na 1 biegu radując tacki co 3 godziny ( ͡° ͜ʖ ͡°) a krajalnica dokładnie taka i też kupiona za 120 w auchan najważniejsze by mięso było zamrożone na twardo i kroić wzdłuż mięśni żeby się rozjeżdżała w ustach a nie zęby łamała do perfekcji w krojeniu doszedłem po 3 przygodach z krajalnicą bo nożem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pacjent_420: kto będzie tacki rotował jak za 12h wracasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) serio wystarczy tylko tyle godzin na 1 biegu? Widziałem jakieś przepisy z piekarnika to wydawało się o wiele dłużej i większą temp
@mentari: Mam skrzata pomocnika który ogarnie to za mnie a najlepsze jest to że podjadać nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a co do czasu to uwierz mi 12 godzin w tej suszarce to jest wystarczająco dobrze sprawdzone wielokrotnie tym bardziej że mięso mrożone przy krojeniu miało około 4 mm grubości po dostaniu w lodowce i rozmrożeniu przed panierowaniem rozjechało się do około 2 mm jak woda
@mentari: Wyżej podana ilość 1.5 kg była użyta na wyżej podana ilość marynaty co do ilości to trzeba krążki ligawy po pokrojeniu krajalnica pociąć na 3 części tak by wyszły paski wtedy idealnie 1.5 kg wrzuci się na 2 razy taka suszarkę