Wpis z mikrobloga

Od grudnia zamierzam pracować w innej firmie, ale nie chciałbym rezygnować z aktualnej. Problem jest taki, że w umowie nowej roboty jest zakaz konkurencji (dla wykonywania usług dla osób trzecich takich samych jak na umówie).

Niby to i to programowanie, ale jedno to software house, a drugie to bank… jest dużo sposobów, żeby się o tym dowiedzieli? Bo planowałem po prostu robić swoje tu i tu, nie będę miał problemu z dowożeniem tego co mam, tylko boję sie kary ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#programista15k
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Coaahsha: w pl zakaz konkurencji w większości przypadków to ściema. Musza ci za to płacić i do tego zakres firm nie może być za szeroki, typu firmy programistyczne, softwarehouses itp.
  • Odpowiedz
@unikalny4: LI - linkedin? Właśnie tak myślałem. Bo obydwie prace na b2b, to pewnie to tylko dostają ode mnie fakturę, nic więcej.

Dla zainteresowanych ogarnalem, ze no jest szansa się o to sądzić, ale w większości przypadków trudno wywnioskować czy rzeczywiście praca jest konkurencją.
  • Odpowiedz
dla wykonywania usług dla osób trzecich takich samych jak na umówie


@Coaahsha: na pewno z tych zapisów umowy tak wynika, jesteś pewny swojej interpretacji? Bo zazwyczaj chodzi w rzeczywistości o nie wykonywanie usług dla obecnych klientów usługodawcy lub podmiotów konkurencyjnych w stosunku do obecnego klienta
  • Odpowiedz