Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Uwaga pożar w burdelu :)
Nie ma żadnego krachu no mówi wam XD tylko już kupujcie proszę XD

"Normalny poziom kredytowania mieszkalnictwa w Polsce, taki naturalny - tzn. po zbadaniu zdolności kredytowej klientów, w warunkach standardowych - to jest przedział od 45 do 55-58 mld zł. Czyli te dodatkowe dwadzieścia parę miliardów mogło się wydarzyć tylko i wyłącznie w takich okolicznościach prawnych i w takich okolicznościach pewnej narracji dotyczącej tego, co będzie się działo na rynku. Ja raczej porównywałbym wielkości tegoroczne z okresem 2018 czy 2019" - podał prezes ZBP cytowany w komunikacie."

Ciekawe co pan prezes powie na to, że aktualnie udziela się 2.5 mld kredytów mieszczanie :) i do tego naturalnego poziomu 45mld troszkę zabraknie XD

Suma za 12 miesięcy będzie sie niedługo zbliżać do 30 mld. Jak to nie krach to ja jestem wzrostowiczem.

Ja mam jeszcze inny pomysł. Jak deweloperzy szybko podniosą ceny mieszkań 100%, to się okaże, że tego spadku udzielanych kredytów na poziomie 70-80 mld banki wogole nie zauważą :)

https://alebank.pl/prezes-zbp-naturalny-poziom-kredytow-hipotecznych-udzielanych-rocznie-to-45-58-mld-zl/?id=428775&catid=30291&cat2id=22871&cat3id=18916

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
pastibox - Uwaga pożar w burdelu :) 
Nie ma żadnego krachu no mówi wam XD tylko już k...

źródło: comment_1666893589x7Px7566GIJuNoIgf59GLm.jpg

Pobierz
  • 4
Normalny poziom kredytowania mieszkalnictwa w Polsce, taki naturalny - tzn. po zbadaniu zdolności kredytowej klientów, w warunkach standardowych - to jest przedział od 45 do 55-58 mld zł.


@pastibox:
Naturalny poziom to 0 mld zł.
Wszystko inne bez względu na skalę to kreacja pieniądza i windowanie cen co uniemożliwia/utrudnia naturalny sposób nabycia nieruchomości dzięki akumulacji kapitału (czyli oszczędzaniu).
@wojtanowsky:
Tak system rezerwy cząstkowej oparty o bank centralny to socjalizm bo z założenia zakłada interwencjonizm.

Teraz idzie to nawet dalej bo banki centralne nacjonalizują elementy gospodarek (QE).
Istnienie banków centralnych postulował jako jeden z pierwszych nikt inny jak Karol Marks.