Wpis z mikrobloga

Zaczyna się #koronawirus w #niemcy

W każdym większym sklepie przy kasie i w koszach z promocjami #!$%@? testów na covid. Na wielu budowach osoby nieposiadające certyfikatu muszą wykonać test co drugi dzień przed rozpoczęciem pracy. Osoby niezaszczepione wewnątrz budynków muszą nosić #!$%@? maseczki. W sklepach zaczynają wymagać maseczek (głównie małe sklepy, piekarnie i kawiarnie na szczęście).
Ale jak masz certyfikat to możesz wszystko. Do nas nawet nikt nie podchodzi bo wystarczało, że pokazaliśmy raz. Grupka polaków zjechała teraz do polski i powiedziałem im, gdzie kupiłem bez problemu certyfikaty i sami będą chcieli to zrobić bo nie wyobrażają sobie marnować 100 euro miesięcznie na testy a w planach mają tu być do końca budowy tj jakieś 5 lat.

To to jeszcze nic, niemcy normalnie przyklaskują temu. Rozmawiam z głównym wykonawcą i pytam czemu wy tak panikujecie kiedy do polski zjechało sie ponad 100 tys ukraińców i w polsce wirusa nie ma a ten do mnie, że to nasza wina, że u nich tyle zakażeń bo niemcy sie szczepią a większość polaków albo jest po jednej dawce albo wcale nie przyjęli a teraz mają po 30k zakażeń dziennie.
Nie idzie mu przemówić, że to zwykle przeziębienie pokaże pozytywny test. To covid19 i #!$%@?.

Naród spoko pod względem pracy i płacy (pracownikom bez problemu mogę płacić po 30€ na godzinę i nie muszę ich ganiac jak w polsce aby szybciej robili bo i tak robią 2x więcej normy a ja mam płacone od ilości użytych materiałów) ale pod względem wirusa kaszlu to tu #!$%@? wszystkim.

Przyjechała ekipa z hilti prezentować swój sprzęt i normalnie w maseczkach ogarniali temat. Mógłbym wymieniać i wymieniać.
Zarzutkkake - Zaczyna się #koronawirus w #niemcy

W każdym większym sklepie przy kasi...

źródło: comment_1666884775l8IO9YT7c3LWEXJpJxPkxo.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zarzutkkake: Niemcy to taki naród gdy Pan każe to tak trzeba robić. Pamiętam w kołchozie jak się dowiedzieli że mam jedną dawkę to zaczęły się jakieś podś#!$%@? a potem namawianie na kolejne 2 dawki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 10
@adammonster a co polaki to inaczej? Pan nakazał nosić maski i siedzieć w domu to posłusznie większość sie słuchała. Jak tylko ukraincy zrobili wjazd tak nagle nikomu nawet dystans 2m nie przeszkadza, że go nie ma
  • Odpowiedz
@Bertoos: Nie ma obowiązku.
Aktualnie wymagane są jedynie testy gdy udajesz się do szpitala i to również dla osób zaszczepionych (przynajmniej w placówce gdzie byłam, więc mówię na podstawie własnego doświadczenia), a również obowiązkowe są maseczki w poczekalni u lekarza i stomatologa.

Niemniej liczba zakażeń rośnie i więcej ludzi zaczyna dobrowolnie chodzić w maseczkach licząc, że unikną w ten sposób zakażenia.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: u mnie na bawarskiej wsi od sierpnia pojawiło się wielu podróżujących na pontonach. Część z nich już musi pracować, bo jak wracam z nocki to się mijamy na rowerach. A pozostali łażą cały dzień w małych grupkach pewnie na zakupy. Co kilka dni w Internecie można przeczytać, że policja wyłapuje kolejne grupy uchodźców szlajające się po autostradzie. I tak, na 100% są zaszczepieni trzema dawkami ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
  • 0
@Bertoos testy w placówkach medycznych masz bezpłatne. Pewnie idzie z ichniejszego nfz.

@Pan_Zboj tu tych ciapatych i żebraków sie kreci od cholery w wiekszych miastach w centrach handlowych, oni na pewno przymują sumiennie każdą dawke szczepionki.
  • Odpowiedz
  • 0
@ElectroNICK ta, szkołę uzbrajamy w elektryke. Dojcze zszokowani, że robimy 200% normy. Zamówił 1000 uchwytów i sądził że starczy na tydzień. Potem na drugi dzień domówił jeszcze 3000. Szacun za ogrzewane kontenery z kiblami. Ten kontrakt miałem już w #!$%@? czasu temu podpisany a realizujemy go od końca września.
  • Odpowiedz