Wpis z mikrobloga

#booking #mieszkanie #wynajem #niemcy

Chce wynająć mieszkanie na terenie Niemiec, w odpowiedzi na zgłoszenie dostałem informację,że chłop aktualnie jest w Anglii i żeby nie latać na marne, powierzył wszystko bookingowi i jeśli będzie okej to wtedy przyleci spisywać umowę. Teraz pytanie czy jest to jakiś sposób wykręcenia wału nowy czy booking oferuje tez takie usługi?
Poniżej lista rzeczy,które miałbym udostępnić "do weryfikacji"

Here is a brief description of the process:
- As owner I need to submit to Booking.com information about rental agreement ,copies of some documents;
- After Booking.com accepts the transaction and complete the verification of the documents has to contact you as potential tenant and check if you have enough money to rent the apartment;
- After I receive the confirmation I get back to Germany to show and sign the lease contract;

If you agree with the process, please provide the following information:
- Complete name of the future tenant;
- Current address ( street , city , country, zip code );
- Telephone number;
- I also need a copy of your ID or passport to complete the lease agreement

Miał ktoś styczność może z takim czymś czy to nowy sposób robienia ludzi w chooooyka? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 7
@Interwyga człowieku 125 zł za metr ciepłej wody to ja powiedziałem spółdzielni że wolę se sam kupować butlę gazu i sam se gotować wodę na mycie się człowieku #!$%@?ę takie przekręty będą robić na mnie
@Interwyga: stary wał, czasami zamiast booking jest airbnb
oczywiście żadna z tych firm nie świadczy takich usług
Wyszukaj sobie google lensem zdjęcia z ogłoszenia. Okaże się że kradzione z jakichś hoteli w Azji czy skądkolwiek.
@Interwyga: Mordo, kazda oferta, zwlaszcza w Niemczech, gdzie nie dostajesz normalnej umowy/rachunku jesli chodzi o wynajem krotkoterminowy to wal.
Wynajmujesz na dlugo? Umowa do reki.
Na krotko? Rachunek i kasa z reki do reki.
Inaczej nie pracujemy. Chyba ze zaufany temat, a Ty nie potrzebujesz kwitu na 8% mwst.