Wpis z mikrobloga

Szukam lapka do 5k "do nauki". Nie no, nie żartuję, do nauki też będę go używał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Znalazłem coś takiego: Acer Nitro 5, Intel i5 11400h, Geforce RTX 3060 95W (Dynamic Boost), 16 GB ram DDR4, za dokładnie 5k. Wada tego laptopa - jest głośny pod dużym obciążeniem, przy wymagających tytułach hałas sięga nawet 62 dB. Czy waszym zdaniem takie natężenie dźwięku jest problemem? Brać, czy szukać czegoś innego? Zwykle gram na słuchawkach
#laptopy #komputery
  • 6
@EdofilAteusz: Są trochę lepiej wykonane laptopy o tej samej specyfikacji za tę samą cenę, bardzo mało, ale jednak. Polecałbym sprawdzić Gigabyte G5 KC - bo inne (GD czy KD) nie mają ekranu 100% srgb. Jego wada? Robi się głośny i gorący przy obciążeniu, ale nie tak jak ten Acer tak czy siak.

Na reddicie masz wpis o tym jak zrobić mu undervolting i ogólnie ogarnąć go żeby był przyjemniejszy w użytkowaniu
@XkemotX: Jeżeli chodzi o tego Gigabyte, to przekonuje mnie matryca o odwzorowaniu kolorów 100% srgb (czego nie ma w Acer Nitro), ale niepokoi mnie procesor o jedną generację starszy niż w Acer Nitro. No i w tej ofercie sprzedaży z allegro jest zaledwie Windows 10 Trial, czyli będę musiał dokupić klucz aktywacyjny
@EdofilAteusz: albo dokupić (ale jak chcesz oryginał pełną parą no to wówczas bierzesz klucz za 500-600zł), albo.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

różnica między procesorami jeśli chodzi o wydajność jest właściwie na poziomie błędu pomiarowego, tyle że 10500H jest gorętszy bo bierze 10W więcej żeby dać tę samą wydajność, ale tak jak mówię - duży laptop, chłodzenie cichsze ale też działa na fulla przy grach, ale to też
@XkemotX: Są strony, które wesoło oferują klucze do Windows za grosze. Rozumiem, że klucze takie są tanie, bo pochodzą z nie do końca legalnych źródeł? Np. stronka key-soft.pl sprzedaje licencje do Windows za 35zł i na każdym kroku podkreśla, że licencja jest oryginalna. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć