Wpis z mikrobloga

@siddhariha-cautama: @spinor: i jeszcze jedno. ostatnie kilkaset lat relacji polsko-francuskich pokazuje jasno i wyraźnie że francuzom nigdy nie zależało na niezależności sile Polski zawsze wykorzystywali ją w swoich grach a po wykorzystaniu zostawili jak wydymaną k.... danie Polakom zbyt dobrej technologii atomowej mogłoby w przyszłości wiązać się z niezależnością energetyczną Polski być może zdobyciem broni i jądrowej Francuzi tego nie chcą. Podobnie jak podczas Powstań Narodowych 19 tego wieku Francuzi
@kam3o: a ty patrzysz w kategoriach albo albo to albo to No okazuje się że jest jeszcze i trzecia i czwarta opcja. Można zawsze wziąć od Korei albo Stanów. Jak było powstanie 1964 roku to Polacy nie chcieli tego powstania uważali że jest za wcześnie a Francuzi mówili nie, róbcie my pomożemy, po wojnie krymskiej Rosja jest osłabiona, my wam przyjdziemy z pomocą. A jak powstanie krwawiło to Francuzi pisali pisemka.
@siddhariha-cautama:

Jak było powstanie 1964 roku to Polacy nie chcieli tego powstania uważali że jest za wcześnie a Francuzi mówili nie, róbcie my pomożemy, po wojnie krymskiej Rosja jest osłabiona, my wam przyjdziemy z pomocą.

Nie wiem o jakim powstaniu w 1964 mówisz xD

Nie będą umierać Ani za Gdańsk ani za elektrownię jądrowe

Nikt nie będzie. A może Amerykanie? XD
Nie wiem o którym powstaniu mówisz ale jeśli maczał w
@owsikalfred: @spinor: W sensie jaką konkretnie technologię?

Oferta czy to z Francji, czy to z USA to dla nas jeden #!$%@?. A Francja sama sobie #!$%@?ła Polskę jako partnera.

Francja nie miałaby takich problemów jak dzisiaj, gdyby nie Chirac i Sarkozy. A że ci dwaj myśleli o CEE jako o swojej kolonii, pozbawionej podmiotowości, to i skończyło się jak się skończyło.

Pogadajcie sobie z Czechami, którzy woleli #!$%@? Rosatom od
@PiotrFr: miałem na myśli 1864 jakbyś pomyślał że była ta wojna krymska to byś się domyślił że mi tam się dziewiątka w miejsce ósemki kliknęła. Co do umierania za Gdańsk czy za elektrownię to nie do końca tak... bycie liderem ma za sobą pewne obowiązki i korzyści jeżeli Jesteś liderem to państwa płacą tobie podatki bo na przykład handlują używając twojej waluty a więc inflacja to jest podatek który inni płacą
@siddhariha-cautama:

Powstanie styczniowe zakończyło się dla Polaków tragicznie Między innymi dlatego że na minę #!$%@? nas francuzy zachęcając i obiecując.

Masz jakąś alternatywną wersję historii widzę. W jaki sposób zachęcali i obiecywali niby skoro starali się wtedy o sojusz z Rosją?

Śmieszą mnie te teksty o "zdradach" jak w 39, czcząc jednocześnie ludzi, którzy złamali ustalenia m.in z Francją i jeszcze w drodze do Rumunii zakazując walczyć z ZSRR zostawiając żołnierzy
W jaki sposób zachęcali i obiecywali niby skoro starali się wtedy o sojusz z Rosją?


@PiotrFr: w taki sposób zachęcali że latali do hotelu Lambert gdzie spotykały się polskie grupy patriotyczne polityczne między innymi Czartoryski zachęcali do powstania że niby Rosja jest osłabiona po wojnie krymskiej i że oni wyślą uzbrojenie i pomoc. Gdy powstanie wybuchło uzbrojenie nie dotarło a pomoc skończyła się na listach z wyrazami protestu. A o jakim