Wpis z mikrobloga

Hej. Wybieram auto służbowe, co poleciłyby wykopki? Wybór z trzynastu modeli ograniczyłem do następujących:

-Seat Ibiza
-Citroen C3
-Volkswagen Polo
-Peugeot 208
-Opel Corsa
-Ford Fiesta
-Renault Clio
-Skoda Fabia
-Hyundai Bayon

Wszystkie modele z tego lub poprzedniego roku, koniecznie automat. Kosztami spalania/zużycia/ubezpieczenia/częściami i akcesoriami nie muszę się przejmować. Benzyna lub hybryda.
Codzienne dojazdy do pracy ok. 25km w jedną stronę (głównie autostrada i trasa szybkiego ruchu), jeden wyjazd służbowy na tydzień ok. 500km, raz na dwa miesiące trasa ok. 2000km. 90% czasu jazda samemu, pasażerowie z tyłu rzadko.
Na czym mi zależy: komfort kierowcy, dobra widoczność, sprawny i szybko działający panel z multimediami (dużo pracy w czasie jazdy na nawigacji i telefonie), koniecznie czujnik parkowania z tyłu lub kamerka, pojemny bagażnik to plus ale żaden warunek. Nawiewy klimatyzacji najlepiej manualne a nie przez panel. Tempomat, niekoniecznie aktywny. Lubię mieć wysoką pozycję i widzieć przednią maskę, nie jestem wysoki. Dynamika wskazana, ale to nie mus, jestem spokojnym kierowcą rzadko przekraczającym prędkość. Raczej przechył w stronę miękkiego zawieszenia (dużo garbów w miastach).
Do tej pory testowałem Opla i lubię go, ale jest wg mnie niezbyt zwrotny przy manewrach i ciągle muszę dopasowywać klimę (albo za ciepło albo za zimno). Fiesta jest moim faworytem, kilka razy jeździłem i chyba wizualnie najbardziej mi się podoba ze wszystkich.
Jest jeszcze na liście m.in. Skoda Scala i Hyundai i20 ale te z góry odrzuciłem choć też chętnie o nich usłyszę.
Nie rozpisuję wersji dostępnych wersji silnikowych czy dostępnych pakietów, ale jeśli to pomoże w wyborze to oczywiście napiszę.

#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 38
@img99x: Nie wiem czy potrzebuję aż tak długiego auta, poza tym jest trochę "combi" co niekoniecznie mi się podoba wizualnie. Nie mam potrzeby wozić rzeczy aż tak często.
@mlef: Mireczku, lepiej sie rozejrzyj na segmentem c a nie b. Codziennie 50km do pracy plus 500 na tydzien plus 2k na dwa miesiace? To sa juz spore przebiegi a ty przeglądasz auta miejskie.

Szukaj jakiegos i30,focusa itd bo zameczysz sie w trasie. Jest naprawdę duza różnica w wyciszeniu i komforcie jazdy miedzy segmentu b i c.
@mlef: jeździsz sporo w trasie, bierz coś większego z tych wozów przez ciebie podanych to bym brał scalę, bo wymiarami to już w sumie kompakt a nie auto miejskie, jesli nie chcesz to 208 albo nowa corsa sa dosc dobrze wygluszone co w trasie tez dosc znaczaco komfort poprawia, nowa fabia tez powinna byc ok, ale nie wiem nie jezdizlem nia
@mlef: Ja bym jednak nie skreślał scali. Sam codziennie jeżdżę około 50km do pracy po mieście golfem VII i uważam ze to bardzo dobre auto na takie przebiegi. Jest na tyle „małe” ze parkowanie to nie problem i na tyle duże ze da się robić trasy komfortowo :p
z tych tu to fabia ta nowa z DSG


@Singu__: o stary, doradzać takie gówno jak Fabia to nieładnie. Akurat ostatnio miałem okazję przejechać tysiąc km nową Fabią - przecież to czuć jak się starzejesz z każdym kilometrem. Prowadzenie jak wóz drabiniasty, niewygodne fotele, fatalne interfejsy (żeby włączyć/wyłączyć asystenta pasa potrzeba 3 kliknięć 2 różnymi przyciskami; sam asystent pasa też wkurzający i zbyt agresywny). Jedyny plus tego samochodu jaki udało mi
@mlef: Skąd takie ograniczenia? Może przyciśnij menago bo ty naprawdę dużo jeździsz.

Jeśli nie to szukaj auto z najlepszym wyciszniem. i20 na pewno takie nie jest i bayon tym bardziej nie będzie. Corsą jeździłem krótką chwilę w panku cs i była bardzo fajna.