Wpis z mikrobloga

Czy używanie pr-info w procedurze obsługi przerwania może w jakiś znaczący sposób wpłynąc na pracę drivera, jakieś wewnętrzne struktury kernela, czy może tam coś... popsuć? Generalnie wiem, że się nie powinno tego w tym miejscu używać, natomiast na potrzeby testów takie coś dodałem. Mam wrażenie, że od czasu do czasu dzieje się coś dziwnego z urządzeniem kontrolowanym przez ten driver. Mianowicie w driverze korzystatam z gpio, które steruje tranzystorem, który steruje przekaźnikiem i zauważyłem podczas testów, że co jakiś czas to gpio samo zmienia stan. Słychać to po szybko i nieregulrarnie cykającym przez chwilę przekaźniku Mam też tam kilka timerów i w nich w celach debuggowania dodałem sobie pr-info i z tego co zauważyłem output był czasem dziwny - pojawiały się jakieś glicze, tak jakby coś nie tak z pamięci było odczytane. Generalnie wywaliłem już wszystkie pr_info ale nie mogę stwierdzić czy problem rozwiązany bo póki co nie mam reprodukcji step-by-step bo nie do końca wiem co powoduje problem.

#embedded #linux
  • 4
@zetisdead: @HeavyFuel:

Poprawiłem połączenie między płytkami - główną i dodatkową (GPIO steruje przekaźnikiem na płytce dodatkowej), wywaliłem pr_info z kodu drivera i zobaczymy co będzie.

Dodatkowo podjrzewam jeszcze jedną rzecz - tym bardziej softwerową - oprócz tego problemu z GPIO pojawił się też (póki co raz) problem z dostępem przez SSH (No route to host) - miałem już coś podobnego (powtarzało się często) ale kiedy próbowałem się połączyć przez SSH