Wpis z mikrobloga

@Baylon: To dlaczego dochodzi so takich sytuacji gdzie ofiary napaści są oskarżone, bo broniły się przed agresorem. Ktoś, kto wtargnął do mojego domu, powinien liczyć się z tym, że może skończyć się to jego śmiercią. Jeżeli myślisz inaczej to zakładam, że sam masz predyspozycje do włamów lub napaści.
  • Odpowiedz
@Normalny_Wykopek: jest zgodna z moim światopoglądem, jestem za szerokim rozumieniem obrony koniecznej, jednak:
1. śmieszne jest dla mnie powoływanie się na prawo do ochrony życia, przy jednoczesnym całkowitym deprecjonowaniu życia napastnika (domniemanego dodajmy). To jak druga strona powie, że została napadnięta, to życie napadniętego jest śmieciowe? Nic nie warte?
2. #januszeprawa dlatego, że twierdzą, że "postępowanie w ogóle nie powinno być wszczynane" to jak prokuratura ustali, czy faktycznie doszło do napadu
  • Odpowiedz
To co jak ktoś powie "zabiliśmy go w obronie koniecznej bo nas napadł" to jest karta pułapka, która zamyka temat?


@Adams_GA:
Zawsze trzeba też przypomnieć sprawę:
Media: X się bronił w mieszkaniu, został napadnięty. W czasie obrony ugodził napastnika nożem i ten zmarł.
Fakty: X bronił się w mieszkaniu, ale wcześniej. Napastnik został ugodzony nożem, ale przed budynkiem, gdy już uciekał z miejsca zdarzenia, a X go gonił.
  • Odpowiedz
@Adams_GA:
Pięknie opisałeś patologię naszego wymiaru sprawiedliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To musi być super uczucie, z automatu dostać zarzuty. Zwłaszcza, że prokuratura może równie skutecznie prowadzić postępowanie "w sprawie". Zwłaszcza, gdy sprawa jest dość jasna.

Ach, zapomniałem o korzyściach wynikających z bycia podejrzanym.
Nie ma to jak żyć z łatką mordercy (albo np. gwałciciela) w sprawie, w której było się, de facto, poszkodowanym.
Opinia w środowisku?
  • Odpowiedz
To musi być super uczucie, z automatu dostać zarzuty. Zwłaszcza, że prokuratura może równie skutecznie prowadzić postępowanie "w sprawie". Zwłaszcza, gdy sprawa jest dość jasna.


@Z_dupy_strzelec: nie wiem skąd wnosisz że sprawa jest "jasna". Podsumujmy:
- są dwie sprzeczne wersje wydarzeń
- masz 3 podejrzanych, którzy są bezpośrednią rodziną
- Ziobro grzmi, że żadnych zarzutów nie będzie
- prokurator znając to co jest w aktach, wiedząc że Ziobro może go dojechać
  • Odpowiedz