Wpis z mikrobloga

@iustus_ultimus: No to za duży estradiol i konieczność upuszczania krwi jest przecież przeciwskazaniem do TRT. Rolą TRT jest przywrócenie homeostazy organizmu poprzez zapewnienie odpowiedniej podaży testosteronu, a ty sobie homeostazę właśnie zaburzyłeś. Zmniejsz ilość teścia. Poza tym, to lekarz powinien dobrać ci odpowiednią dawkę. Chyba sam sobie TRT nie wymyśliłeś?
  • Odpowiedz
@LazyInitializationException: dzięki bylem u trzech. Ostatni wciskał mi clomid. Po wejściu na trt poczułem ogromną roznice na plus w wielu aspektach. Przed terapią mialem w glebie wolnego tescia, głównie przez wysokie shbg. Calkowity tez byl tuz nad dolna granica. Juz nie chce mi sie wszystkiego powtarzać. Na trt jestem od 6 miesiecy. Pytam, czy mozna dlugofalowo zyc na poziomie ok 1200 ng/l
  • Odpowiedz
@iustus_ultimus standardowo - od 4lat czułem się jak dziadek, mimo, że miałem 26l. W wieku 29lat to już była kulminacja wszystkiego, ból kości, akty depresyjne, wstanie z łóżka to było wyzwanie, czy choćby "mgła" na głowie. - nie potrafiłem z kimś rozmawiać bo moje myśli były gdzie indziej - kompletnie nie byłem w stanie się skupić. 30 lat - wizyta u lekarza - on nie widzi problemu, zaczynam czytać wykop/Reddit -
  • Odpowiedz
@TenOdMirabelek: Scenariusz taki sam, ale zaczalem wcześniej, miałem ok 26 lat, symptomy te same, a do tego testo w okolicach 200ng/dl :). Niestety po jakimś czasie ten wybuch libido, werwy, energii minął. Od jakiegoś czasu (cały czas trt), bujam się bardzo z libido, z reguły jest gorzej niż lepiej. Ten „speed” tez już dawno się ulotnił.
  • Odpowiedz
@iustus_ultimus: Badałem dawno temu, raz. Zamknąłem skale. Niestety preparatu dobrze nie rozrzedzono i wynik to było „>1000 pg/ml” (grudzień 2021). Łykam, niestety nieregularnie, Saw palmetto.
  • Odpowiedz