Wpis z mikrobloga

@bronislaw_wolnicki: co niby jest ściemą i marketingiem? Jakość i trwałość powłok, szkieł i ich pocieniowanie? Jak
Jak Ci nie zależy na specjalnych filtrach to kupisz szkła z dobrej półki, które wytrzymają przez lata, już za około 500-600 zł.
@goferek: siedzę właśnie w okularach, które mają już ponad 6 lat. Żadnej ryski, najtańsze szkła jakie mieli w ofercie, druga para to muscaty (4 lata?), najtańsze szkło, zero rys.
Pogłębia mi się nieznacznie wada i powinienem wymienic szkła już rok temu.

Jak widzę idiotow szorujących szmatą na sucho po szkłach za 1000zl to mam ochotę płakać. Jeżeli wiesz jak czyścić, to nie zniszczysz żadnych soczewek

Mam refundację z firmy co 2
@bronislaw_wolnicki: ciekawe czy te co masz teraz, mają chociaż antyrefleks. Albo filtr UV! Dobre szkła z filtrem światła niebieskiego zaczynają się od 550 zł, tak jak @goferek poradził. Różnią się od kiepskich lepszą jakością optyczną, lepszym antyrefleksem, powłokami ułatwiającymi czyszczenie (hydrofobowa, oleofobowa, antystatyczna) i lepszymi utwardzeniami tych powłok. Poza tym wzrok powinieneś badać przynajmniej raz na dwa lata.
@GreenRanger: ooo super opcja, dzięki! Tylko szkoda, że nie mają sklepu stacjonarnego z przymierzalnią i badaniem wzroku ;/
Tak w ciemno okularów nie kupię, bo na 95% wybiorę jakieś paskudy. Niby można zwrócić, ale tylko raz, a trafiłbym pewnie dopiero za 10
Wirtualne przymiarki to fajna sprawa, ale jednak nie to samo co obmacanie na żywo
@bronislaw_wolnicki: To taki protip, same oprawki można zwracać bez końca, jak zrobisz korekcje to tylko raz.
Więc zamawiasz oprawki i wybierasz które Ci pasuje a potem zamawiasz ze szkłami. Niestety nie mają stacjonarki tylko Internet dlatego mają taniej.