Wpis z mikrobloga

@card_man: Wypłacałem. W praktyce dużo krócej - może około tygodnia. Wypłatę zlecili natychmiast po otrzymaniu wniosku. Wniosek trzeba złożyć listownie, więc to zależy od terminu dotarcia korespondencji do centrali w Warszawie i ewentualnie oczekiwania na sesję przelewu do innego banku. W moim odczuciu obsługa klienta w Bossa jest na wysokim poziomie, polecam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@2047: A mógłbyś powiedzieć co z podatkami? nie wiem jak u Ciebie sytuacja wygląda ale najbardziej zastanawia mnie sytuacja jak dostałeś dywidendę, ale sprzedałeś tylko stratne pozycję i zrobiłeś wypłatę. Czy płacisz podatek od proporcjonalnie (obecna wartość rachunku - to co wpłaciłeś) * (jaka część z całości wypłacasz)?
@ar2r0: Wypłatę robiłem na początku tego roku, więc nie miałem jeszcze okazji rozliczać tego w PIT. Płacisz podatek od zysku proporcjonalnie do wyciąganej kwoty, np. jeśli wyciągniesz 80% środków to płacisz od 80% zysku. Dywidendy liczą się jako zysk. Jeżeli sprzedałeś stratne pozycje i nie wykazujesz zysku to imo nie powinno być naliczonego podatku.

EDIT: Podatek jest pobierany automatycznie przy wypłacie, więc nie masz co się stresować rozliczaniem.
@card_man: W marcu. No właśnie nie można online - chyba, że zmienili to od tego czasu i udało Ci się znaleźć taką opcję. Sam w tej sprawie kontaktowałem się z obsługą i dostałem odpowiedź, że trzeba wypełnić formularz i udać się do oddziału, a że tych jest mało to można też wysłać list do centrali w Warszawie.