Wpis z mikrobloga

Jakie ochronniki słuchu aktywne polecacie na strzelnice? Na razie zaczynam przygodę i raczej nie chce pakować grubej kasy (np sordin czy peltor). Takie do postrzelania sportowego.

Jakie macie opinie o Earmor M31, Real hunter active pro lub proshot, Howard leight impact sport? Jakich używacie? Może coś polecacie oprócz tych które wymieniłem.

#strzelectwo #bron #strzelnica
  • 10
@ye_lo: HLIPS to bardzo przeciętne ochronniki, tłumią o tyle o ile - pogorszenia słuchu nie miałem, ale komfortowym tłumieniem bym tego nie nazwał. Ludzie przerabiają nieco te ochronniki żeby je dodatkowo wygłuszyć, ale uzysk jest na tym dość średni. Co gorsza rynek zalany jest podróbkami z aliexpress i innych chińskich stron. Aktualnie nie odważyłbym się kupić używek, bo podróbki są z zewnątrz wykonane tak dobrze, że nie sposób je odróżnić od
@ye_lo: Mam Howardy chyba 7-my rok, kilku znajomych też ma - nie do zajechania, świetne na początek. Earmor miałem, produkt odpustowy, nawet chwili się nad nimi nie zastanawiaj - wytrzymały może miesiąc i zaczęły się łamać plastiki (używane dokładnie tak samo jak Howardy).
@ye_lo: Zainwestuj w Peletory czy Sordiny aktywne. Mam Howardy (oryginalne) i Realhunter aktywne.
Howardy bez żelowych nauszników i wypełnienia piankami były beznadziejne. Po zmianie są akceptowalne - ale nadal za słabo tłumią moim zdaniem. Na plus kompaktowość i dobra elektronika - można się swobodnie komunikować.
Realhunter tłumią znacznie lepiej, ale są gorzej wykonane, maja gorsza elektronikę, więcej miejsca zajmuję w plecaku i gorzej składa się w nich do strzelania z karabinu.
@ye_lo: Tak jak poprzednicy polecam Howardy i tak jak poprzednicy uważam, że wymagają dodatkowego wytłumienia, można kupić wkładki od majfrendów albo nawalić pojedynczych zatyczek do uszu. Minusem jest to, że czasem ciężko się złożyć do karabinu. Ale w takim budżecie chyba niczego lepszego nie znajdziesz.
a może ktoś używa Walker's Razor? Bo moge je wyrwać w dobrej cenie wiec też biorę pod uwagę, ale kluczowe jest czy i jak działają