Wpis z mikrobloga

@przegro_pisarz: książek nie znam, sama bazowałam głównie na artykułach, ale to było lata temu, więc nawet nie wiem czy coś z tego nadal wisi w sieci... Pewnie sporo bieżących publikacji znajdziesz na ten temat

A jak chcesz "pseudonaukowo" to jest taki serial "Lie to me", trochę tam to przerysowali, ale ogólny schemat na co zwracać uwagę fajnie pokazany
  • Odpowiedz
@OrkWojownik: nie chce mi się ruchać więc za książkę podziękuję. Czytałem " jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" " księga związków podrywu i seksu " i tak Aspergera mi to nie wyleczy. Jak zapragnę być ruchaczem i miliarderem to będę czytał książki rozwojowe
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: to idź w artykuły. Możesz się wtedy skupić na wybranych aspektach i sobie googlać po kolei.

Ewentualnie poczytaj Cialdiniego, tam znowu socjotechniki m.in.na budowanie zaangażowania u drugiej strony sobie wychwycisz. Tobie wystarczą same zasady wpływu społecznego
  • Odpowiedz
podstawowa zasada na przyszłość - jeśli baba się żali, szczególnie przypadkowa, to nie chce porady/rozwiązania/przytaknięcia, tylko żeby się nad nią poużalać i ojojać


@moll: Kiedy ja się żalę, to po to, żeby dostać poradę czy ocenę sytuacji z boku, więc to nie dotyczy wszystkich, najlepiej chyba połączyć ojojanie z jakąś radą i poczekać na reakcję.
  • Odpowiedz
@moll: polecam :p Ale mysle ze to raczej dla osib wkraczajwcych w relacje albo takich ktore z jakiegos powodu maja teudnosci z relacjami. Dla niektorych rzeczy tam opisane moga byc instynktowne
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: nie wyleczy ale pomoze.
Jak bedziesz czytal co pare dni takie haselka z tych ksiazek to w koncu prawie z automatu bedziesz zachowywal sie w zalozony sposob. Tylko to wymaga pracy nad soba a nie jojczenia ze asperger jakby to mial byc dla ciebie wyrok po ktorym nic nie ma sensu
  • Odpowiedz
@przemek-: też pewnie puściłbym jakiegoś mema z komentarzem, ze śmiech usmierza ból, a potem poszukał w google jakichś babcinych sposobów i spróbował coś doradzić. Dużo zależy od kontekstu, ale wydaje mi się, że faktycznie przekierowanie uwagi może pomóc. #!$%@? może być zbyt mocny dla niektórych i jesli to nie jest memiczna relacja - źle zrozumiany, zwlaszcza bez recepty ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale już metoda z uderzeniem
  • Odpowiedz
wyleczy ale pomoze.

Jak bedziesz czytal co pare dni takie haselka z tych ksiazek to w koncu prawie z automatu bedziesz zachowywal sie w zalozony sposob. Tylko to wymaga pracy nad soba a nie jojczenia ze asperger jakby to mial byc dla ciebie wyrok po ktorym nic nie ma sensu


@OrkWojownik: nie chce mi się czytać książek rozwojowych bo nie planuję być miliarderem co codziennie inną rucha. + Mam 70iq i
  • Odpowiedz