Wpis z mikrobloga

#bekazpodludzi #januszebiznesu #zalesie
Fachowiec mi robił coś w mieszkaniu umówiony na 24 września 2022 r.

Po wielu prośbach,
przyszedł dopiero 22 października 2022 r. nie zapowiedziany.
Więc mu nie zapłaciłem bo nie miałem hajsu przy sobie, podrzucę mu w wolnej chwili.

Typ od niedzieli już wykonał 4 telefony kiedy mu przywiozę hajs.

- No przywiozę Panu jak będę miał czas, chyba w środę po pracy
Jak to, ja chce mieć dziś
- No to niech Pan poda numer konta to panu przeleje
Do reki ma być
- No to jak do ręki to w środę mogę dopiero
Czemu tak
- No a czemu Pan nie mógł przyjść 24 września jak się umawialiśmy
Bo nie miałem czasu
- No to właśnie ja też nie mam
  • 18
  • Odpowiedz
  • 151
@kodecss skoro do ręki to pewnie robota bez umowy, na czarno. Może by się tak zapytać czy wystawi rachunek?
Może jeszcze będziesz miał robotę za friko.
  • Odpowiedz
@kodecss: bez rachunku i porządnej umowy to tylko w tarapaty się pakujesz tak jak ja się wpakowałem. Lepiej dołożyć 23% i mieć normalną ekipę i normalną umowę. I dobrze sprawdź typa w intrenecie czy nie ma długów i innych problemów bo to różnie bywa i może mieć odzwierciedlenie w tym jak pracuje.

btw: Może nie chce mieć na koncie, bo ma komornika nad głową?
  • Odpowiedz
@mtgosciu: pakuj sie w tarapaty bo koleś bez umowy mi montował dwie pary drzwi na mieszkaniu?

Niezle macie w tej warszawce.

Mam rozumiec ze nieswiadomie dolaczylem do jakiejs mafii?
  • Odpowiedz
  • 0
@DexterFromLab

ale ta ich praca to też nie wymaga wybitnego intelektu.


To czemu sobie nie zrobisz tego sam? Za mało intelektu? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@J-Roc: wiem że ludzie zakładają różne rzeczy z góry. To nie twoja wina, wiele osób tak ma. Otwórz po tej sytuacji resztę mieszkania wyremontowałem sobie sam. Po kalkulacji tego że nie jestem w stanie zarobić tak szybko pieniędzy w jakim panowie budowlańcy drenują kieszenie. Te wszystkie rzeczy remontowo-budowlane są na prawdę proste, tylko trzeba się do tego przyłożyć jak robi się to pierwszy raz.
  • Odpowiedz
@Thexil: za montaż antywłamaniowych drzwi Gerda przez serwis płaciłem chyba 600 zł. Potem musiałem jeszcze ty drzwi wykończyć i zrobić próg. Wtedy musiał to zrobić sam, ale dzisiaj może kogoś do tego znajdziesz.
  • Odpowiedz
@kodecss: ja do dziś (czyli minęły 4 lata) nie zapłaciłem gościowi ostatniej transzy za meble w kuchni bo się z nią #!$%@?ł pół roku i nie miał czasu zamontować jednej blendy. Tak mu robolski "honor" nie pozwolił przyjechać tego dokończyć, że zrezygnował z 3k xD
  • Odpowiedz