Wpis z mikrobloga

@Klopsztanga no właśnie tak niezupełnie, bo to jest implikowane prawdopodobieństwo, że w przeciągu jednego roku nastąpi niewypłacalność. 5 letni CDS bierze się, bo jest najbardziej płynny.

Kalkulacja 5x2.52 lub (co bardziej poprawne) (1+0.0252)^5 nie mają sensu tutaj...
  • Odpowiedz
(1+0.0252)^5 nie mają sensu tutaj...


@Ivanero: to wtedy wychodzi 13.25%, więc jeszcze gorzej ¯\_(ツ)_/¯ nadal nie wiem skąd te 12% wzięte :|

I potem gadanie, że po cholerę ta matura z matematyki


@JoeGlodomor: zamiast heheszkować geniuszu, to może naprostujesz? bo 2.54^5 to grubo ponad 12%, więc nawet nie bliżej...
  • Odpowiedz
@MilusiMisio:
@Klopsztanga:
@Ivanero:

xD
czyli dla obligacji 50-letnich prawdopodobieństwo wynosi 50x2.52 = 126%?

Jest napisane wprost, że dla 5-letnich obligacji prawdopodobieństwo niewykonania zobowiązania wynosi 2.5%, co tu można inaczej rozumieć? Autor tweeta wyciąga wnioski z dupy, nie potrafi przeczytać prostej tabeli.
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: no pomyślmy - idąc tym tropem niewypłacalność po 50 latach to 50x2,52. Grubo ponad 100%, ale jak to prawdopodobieństwo ponad 100%? Może trochę inaczej się to liczy? No ale to trzeba by nadrobić wiedzę z gimnazjum o procentach i innych duperelach.
  • Odpowiedz
Jest napisane wprost, że dla 5-letnich obligacji prawdopodobieństwo niewykonania zobowiązania wynosi 2.5%, co tu można inaczej rozumieć? Autor tweeta wyciąga wnioski z dupy, nie potrafi przeczytać prostej tabeli.


@2403: no ale to jest bezsens w taki razie. Jeśli włochy mają 2.42, Polska ma 2.54, z czego polska ma rating A-, a włochy BBB, więc gorszy od Polski.
  • Odpowiedz
@MilusiMisio: podziękować

Przez 5 lat prawd. się kukuluje. Więc nie można po prostu dodac prawdop. rocznych 2,5%*5=12,5% bo jak w pierwszym roku zbankrotujesz to w drugim nie mozesz. Wiec liczycz (1-p)^5 czyli (1-0,025)^5=0,88 i to jest prawopodo. przetrwania. Nieprzetrwania to 1-0,88=0,12 czyli 12%
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: ale teraz co z ratingiem. Bo mamy A-, chociaż powinno być BBB.
I do tego mamy większe prawdopodobieństwo upadku niż włochy - coś mi tu nie pasuje.
1. Albo rating jest dawany z opóźnieniem
2. Albo rating jest wstrzymany przez USA by nie komplikować wojny
3. Albo oblicza inne czynniki.

Rating & druga metryka powinna być taka sama, skorelowane 1:1

Do tego jesteśmy na równi z włochami. Jakoś trudno w
  • Odpowiedz
@Klopsztanga: no pomyślmy - idąc tym tropem niewypłacalność po 50 latach to 50x2,52. Grubo ponad 100%, ale jak to prawdopodobieństwo ponad 100%? Może trochę inaczej się to liczy? No ale to trzeba by nadrobić wiedzę z gimnazjum o procentach i innych duperelach.


@JoeGlodomor: no ale co masz do moich kalkulacji? Moim celem było obliczenie 12% z liczby 5 i 2.54, więc szukałem działania arytmetycznego by jakoś te 12% mi wyszło
  • Odpowiedz