Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #ets2, doradźcie. Właśnie robię refund Thrustmastera T248: kiera fajna ale 1,5 miecha po zakupie padła jedna z pionowych linii wyświetlacza. Drugiej takiej nie wezmę bo:
- trzeba samemu modować manetki (ryzyko utraty gwarancji), fabrycznie dochodzą do 100dB,
- ten wyświetlacz to niekoniecznie jednostkowa sprawa, może faktycznie padają jak muchy,
- kupowałem (nową) na promce, nie będę teraz dobulał 1/3 ceny ani czekał nie wiadomo ile na kolejne promo,
- już po fakcie zakupu zorientowałem się że shiftery Thrustmastera kosztują chore pieniądze.

No to co mi zostało wziąć zamiast niej? Logitecha G920? Co spojrzę na jakiś model to albo cena kompletnie z dupy, albo 4 przyciski na krzyż (a wiadomix że do ETSa chciałoby się sporo).
Co robić, brać tego Logitecha? Czy ktoś ma może jakiś inny pomysł?...
  • 6
@CanYouHearMe: Ja bym celował w g29, bo względem g920 ma więcej przycisków + pokrętło. Technologia przestarzała, kultura pracy ma się nijak do Thrustmasterów, ale zdecydowanie wygrywa bezawaryjnością. A nawet i jeśli, to dasz radę sobie sam ją naprawić/wyczyścić, bo to w miarę prosta maszyna. Do ETS'a spokojnie wystarczy.

I zgadzam się co do shiftera - tak naprawdę musiałbyś dokładać dwa razy: raz kilka stówek do kierownicy i drugi raz do shiftera,
albo 4 przyciski na krzyż (a wiadomix że do ETSa chciałoby się sporo).


@CanYouHearMe: to ja bym jeszcze polecił zakup bocznego panelu Logitech Heavy Equipment Side Panel, znany też pod nazwą Logitech G Farm Simulator Side lub pod marką Saitek. Fantastyczny dodatek do ETSa, w połączeniu z przyciskami na kierownicy w końcu nie trzeba w ogóle sięgać do klawiatury (a dodają w grze coraz więcej przycisków do obsługi ciężarówki). Kupiłem
Haelucenogenoklektyzm - > albo 4 przyciski na krzyż (a wiadomix że do ETSa chciałoby ...

źródło: comment_1666976075j1UJPX7uDQJYp8HF3VBzqa.jpg

Pobierz
A jednak kupię G923 i pomyślałem że ktoś może trafić na ten wątek to od razu napiszę o różnicach między modelami żeby ktoś nie musiał, tak jak ja, lurkować po necie nie wiadomo ile czasu. No i wołam też @Zeequen bo pisał że też planuje zakup kiery.
A więc, różnice między G29, G920 a G923.

Mistrzem jakość/cena jest oczywiście G29 - masa przycisków, diody obrotomierza, dobry FFB, no generalnie same zalety dopóki
C.....e - A jednak kupię G923 i pomyślałem że ktoś może trafić na ten wątek to od raz...

źródło: comment_1667037216tfAxcVEIijJIUIznCH3XCz.jpg

Pobierz
@Zeequen: i tak, i nie. Jedyny pedał który sprawia problemy to hamulec - trzeba sporo siły żeby wdepnąć go do końca i to wtedy ludziom "odjeżdżają" fotele na kółkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie w "dynamicznych" samochodówkach gdzie faktycznie depcze się po tych pedałach wyjątkowo często i agresywnie.

Ale już w ETSie sytuacja wygląda zupełnie inaczej: wystarczy w ustawieniach gry ustawić większą czułość pedału hamulca i fajrant,