Wpis z mikrobloga

Obczajam sobie z ciekawości taką działkę budowlaną i zastanawiam się o co tu chodzi, bo nie do końca mam w takich rzeczach rozeznanie. Działeczka niewielka, mniejsza niż sąsiednie na osiedlu, o trójkątnym, niezbyt wygodnym pod budowę kształcie, bo sąsiaduje od północy swoim skośnym bokiem z niewielką rzeką w sumie to taką strugą.
Sęk w tym, że w mpzp cała działka nie znajduje się jednak w obszarze zabudowy mieszkaniowej, lecz jej wąski pas wzdłuż rzeki oznaczony jest jako ZP - tereny zieleni urządzonej, dopuszczenie lokalizacji drogowych obiektów inżynierskich. Czyli co, teoretycznie nabywca takiej działki musi się liczyć z tym, że można mu tam zrobić np. aleję spacerową wzdłuż tej rzeczki zmniejszając tym samym jego działkę i tak już niezbyt dużą, czy o co tu chodzi? Swoją drogą byłaby to ślepa aleja, bo kawałek za tą działką biegną tory kolejowe, więc jaki to miałby sens?
#nieruchomosci #prawobudowlane #mpzp
niecodziennyszczon - Obczajam sobie z ciekawości taką działkę budowlaną i zastanawiam...

źródło: comment_1666556626bgMIUCGSuyB8QH26ol33sk.jpg

Pobierz
  • 6
@niecodziennyszczon Tak. To obudowa biologiczna cieku. Zieleń dla żab, ptaków itd. Teoretycznie mógłbyś wywalczyć z gminą, żeby przejęła za odszkodowaniem ten kawałek co jest pod ZP. Albo jeżeli Ci nie przeszkadza to cieszyć się ta zielenią. Nie możesz tam nic budować ani grodzić.
@niecodziennyszczon: Skopiuj zapis mpzp dotyczący przeznaczenia podstawowego i dopuszczalnego dla tego terenu 12ZP, bo trudno powiedzieć co i jak na podstawie jednego zdania. Tak czy inaczej i tak nie będziesz mógł wliczyć powierzchni części działki, która znajduje się w liniach rozgraniczeniowych 12ZP, jako terenu budowlanego, będącego podstawą do wyliczeń wskaźników powierzchni biologicznie czynnej i zabudowy.
@Villeman: Tzn. to nie moja działka i nie mam z tym nic wspólnego, tylko zaintrygowało mnie to. Działeczka coś tam ok 460m2 nieźle usytuowana, bo w miejscowości sypialnianej dużego miasta, blisko dworca, z którego masz 10 min do centrum tego miasta (plus perspektywa rozwoju kolei metropolitalnj) to jest lepiej niż w niejednej dzielnicy samego miasta. Poza tym blisko centrum i wszelkie udogodnienia tegoż miasta-sypialni, sąsiad tylko z jednej strony, stare, zielone
@niecodziennyszczon: 300k to rzecz względna. W jakim stanie dom? Ma lokatorów? Nadaje się do przebudowy, rozbudowy? Jeśli tak to co mpzp mówi o zasadach przebudowy i rozbudowy? Czy jednak nie i nadaje się do zaorania, wtedy kwestią zmieszczenia nowego budynku na tym skrawku ograniczonego nieprzekraczalnymi liniami zabudowy i 3 albo 4 metrami od południowej granicy. Ewidencja zabytków czy rejestr zabytków siedzi na budynku lub terenie? Pytania można mnożyć, a odpowiedź czy