Wpis z mikrobloga

no zrob kreske pozikma przez 1234 i masz jeden symbol. o tak:

1̶2̶3̶4̶


@dres_wyjsciowy: przeciez to dokladnie to samo. jak zrobisz kreske i zostawisz wolne miejsce. takze nie wiem czy ty w ogole ogarniasz? moze sie rzeczywiscie przespij
  • Odpowiedz
@gharman: chciałeś pokazać, że rozwiązanie nie jest genialne i od ręki stworzysz równoważne. Nie wyszło, sończyłeś praktycznie na kopii 1:1 rozwiązania mnichów. Jeśli to nie jest potwierdzeniem ich geniuszu to ja nie wiem co jest. Naśladownictwo najwyższą formą uznania.
  • Odpowiedz
@dres_wyjsciowy: Chodzi o to, że pomysł mnichów nie był w żaden sposób genialny, bo jedyne co zrobili, to zastąpili cyfry arabskie swoimi symbolami i ułożyli je w dwóch rzędach. Nazywanie tego pojedynczym symbolem to żart.

Btw. jakbyś wydłużył pionową kreseczkę, to mógłbyś zapisać po "cystersku" nawet dłuższe liczby. Tylko po co.
  • Odpowiedz
@dres_wyjsciowy: przecież @gharman przedstawił identyczne rozwiązanie, jednak ułatwione, bo każdy z nas zna symbole cyfr arabskich i nie musielibyśmy się uczyć od nowa jakichś kresek

a teraz ja udoskonalę system mnichów - można zastosować system szesnastkowy i wtedy jednym symbolem możemy opisywać liczby aż do 65536
  • Odpowiedz