Wpis z mikrobloga

@IdillaMZ: nk ktoś na szybko wytłumaczy co się stało że po kilku tygodniach znowu jest zmiana premiera bo chyba to przespałem i nie nadążam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: GBP EUR:

- nastąpił Brexit, który okazał się katastrofą


W pierwsze dwa lata transformacji gospodarki Polski PKB spadło o kilkanaście procent, inflacja sięgnęła kilkuset procent, a bezrobocie podskoczyło o kilkanaście punktów procentowych. Takich rzeczy się nie ocenia z perspektywy paru lat.

- słabo przeprowadzana walka z COVID, brak szybkich stanowczych decyzji, ogrom zgonów


Wzrost śmiertelności w UK był niższy w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, które były chwalone za te szybkie, stanowcze
  • Odpowiedz
@stdmat:
Brexit - nie mówię tutaj tylko o PKB ale katastrofie eksportowej, mnóstwo małych i większych firm eksport spadł o polowe a często i więcej, wieczne problemy na granicy, ogrom biurokracji, cła na produkty. No tak poczekajmy 30 lat XD
- nie wiem czy wiesz ale w UK tez były lockdowny, do tego bardzo nie sprawnie przeprowadzone, decyzje zmienianie z tygodnia ma tydzień, łamanie restrykcji przez PM czy ministrów. Brak PPM.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Jakoś Ci magazynierzy czy kucharze nie dostali więcej jedynie pracują więcej godzin, kierowcy tirów co najwyżej zaczęli zarabiać lepsze pieniądze. Ci sami ludzi twierdzą, ze strajkującym kolejarzom czy pracownikom RM nie powinno się podnosić pensji bo napędza to inflacje. Ci sami ludzi mówią, ze nie mogą podnieść pensji pracownikowi w Strabucksie czy innym barze, bo kawa musiałaby kosztować 10 funtów, chociaz zyski Starbucksa są liczone w miliardach.

Rozumiem, ze masz
  • Odpowiedz
@DrGreen_2 kumpel magazynier mówi, że jest lepiej po brexicie, dla niego. Tak mam kule, zawołaj mnie za trzy lata. To jest potezna gospodarka gdzie petro dolary napędzają Londyn, wszedzie jest teraz gorzej, wiec takie #!$%@? bo standard zycia i tak przebija 90% krajów na świecie. Po tej wojnie wiele sie zmieni a juz na pewno, atrakcyjnosc niemieckiej gospodarki, ktora jest bardzjej biurokratyczna niz nasza.
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: Jest Lepiej bo zarabia funta czy półtorej więcej ma godzinę? To chyba nawet nie pokrywa inflacji która #!$%@? w kosmos międzyczasie. W tym czasie pewnie pracuje za dwóch bo maja braki w kadrach?
Twój argument jest bardzo słaby, to ze UK jest jednym z najbogatszych krajów na świecie nie zmienia faktu, ze można sytuacje pogorszyć. Pomysłem Borysa a później Liz Truss było stworzenie drugiego Singapuru ale nad Tamizą, czyli sprowadzamy
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Borys tak klepał kacapa, że wyprowadził Wielką Brytanię z Unii, na czym straciła Wielka Brytania, straciła Unia - a zyskała Rosja.

No ale wykopki lubią nagłówki prasowe z kolejnymi zapowiedziami Johnsona co to on nie zrobi; wykopki nie wiedzą, że to taki Brytyjski Morawiecki.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2 "przy bogatym inni sie wyżywią" ulga dla bogatych to wiecej kasy wpompowanej w rynek, wiecej rolexow sprzedanych, jaguarow, jachtow czyli ludzie mają pracę i wiecej zarabiaja ale wy karwa tego nie rozumiecie xD ulga dla średniaka to zarobi 200funtow miesiecznie a jak bedzie więcej zlecen to i male firmy i podwykonawcy zarobia więcej, polecam założyć własną działalność to rozkminisz jak to działa.
  • Odpowiedz
@DrGreen_2:

Brexit - nie mówię tutaj tylko o PKB ale katastrofie eksportowej, mnóstwo małych i większych firm eksport spadł o polowe a często i więcej, wieczne problemy na granicy, ogrom biurokracji, cła na produkty. No tak poczekajmy 30 lat XD


Eksport w sierpniu 2022 był najwyższy w historii. Poprzedni rekordowy miesiąc to lipiec 2022, kiedy to pobito rekord z maja 2022. Rzeczywiście katastrofa eksportowa.


- nie wiem czy wiesz ale w
  • Odpowiedz