Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, poradźcie, bom zielony w temacie.
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu konsoli. Z racji tego, że mam na głowie kilka innych wydatków, biorę pod uwagę również sprzęt używany.

Wybór między PS4 a Xbox One S, gdyż wydają mi się porównywalne i mieszczą się w moim budżecie (max 1k, ale to już z dwoma padami i jakimiś grami).

Na czym mi zależy.

Dla mnie to będzie sprzęt traktowany z doskoku. Miałem kiedyś pożyczoną PS3 przez kilka tygodni i niespecjalnie się zaraziłem graniem. Tak czy inaczej; korzystać w jakimś wymiarze będę. Bardziej jednak myślę, żeby córka level ~5, miała trochę frajdy.

I teraz kwestia gier. Na pepperku co i rusz jakieś promki na gry na Xbox, a pod PS średnio z tym. Poza tym mam wrażenie, że na Xbox są chyba tańsze?

Jak z tytułami dla dzieciaków? Tu chyba nie ma jakiejś dysproporcji?

W której z konsoli wypada lepiej jakość/grafika/możliwości wzgledem ceny? Wiem, że ile ludzi tyle zdań, ale może ktoś ma obiektywne spojrzenie na temat?

A może jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Poczekać i może wpadnie okazja na używaną konsolę nowszej generacji w zakładanym budżecie?

Ogólnie nie spieszy mi się, nie ma to też być prezent świąteczny (nie zwykłem dawać w prezencie używanych rzeczy). Ot, dodatek i źródło rozrywki z doskoku :)

#konsole #xbox #xboxone #playstation #playstation4 #ps4
  • 11
(max 1k, ale to już z dwoma padami i jakimiś grami).


@Fist_Of_Truth: imo nie warto pchać się w starą generację mimo wszystko w tym budżecie. na pewno udałoby sie wyrwać w takiej cenie xbox series s, który jest zdecydowanie lepszy, ale nie ma napędu. nie wiem czy to dla ciebie problem, bo nie piszesz o tym, a na pepperze da sie wyrwać bardzo tanio gry (kupując argentyńskie kody czy zakupy w
@Fist_Of_Truth: grałem na jeszcze wcześniejszej wersji Xbox one bez literki S i dawał radę. Tylko z niektórymi grami survival takimi jak rust i ark gdzie gracze budują duże struktury wszystko wolno się wczytuje i przy dużych bazach masz z 5 fpsów. PS4 chyba można przerobić do gry offline i piracenia. na Xboxie za to masz często promki na xgp.

Ogólnie też jestem zdania, że lepiej celować w Xbox series S ale
@vCertus: Zdecydowałem się na Xbox series S i raczej zmieszczę się w budżecie. Oczywiście mowa o używanym sprzęcie, a takich w granicach 850 - 1000 zł trochę jest. Najwięcej na marketplace na FB i olx, czyli miejsc niepewnych zakupów, choć nie wszystko wygląda podajrzanie.
Będę starał się kupić z odbiorem osobistym, żeby zminimalizować ryzyko. A jak wspomniałem - nie spieszy mi się specjalnie :)