Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś przypadkiem wpadł na pomysł pobiegać półmaraton / 10 km w #gliwiceto serdecznie odradzam po tej imbie która tam miała dziś miejsce.
Generalnie biegi pod szyldem Fundacja #biegrzeznika tez odradzam bo to ich "organizacja"

1.Atest PZLA na 10 km który w regulaminie okazał się atestem na 9453 m o czym organizator poinformował dzień przed startem. Karygodne gdyż dużo osób z którymi rozmawiałem (W tym ja) brali udział z powodu atestu na 10km

2. brak śladu gpx czy normalnej CZYTELNEJ Mapy ( o mapie interaktywnej jak w krk nawet był nie marzył) + złe oznaczenie trasy + nie postawienie wolontariuszy w kluczowych miejscach spowodował że na połówce niektórzy pobiegli 18km a inni ponad 22km.

3.Opóznienie startu o 15 min w zimny dzień z powodu "upewnienia się że trasa jest zabezpieczona" tutaj wielkie xD bo mijałem samochody które jeździły po tej zabezpieczonej trasie bez problemu

4. Szatnie które były dostępne dopiero PO biegu (lubię się przebierać na środku w tłumie ludzi), depozyt który miał być i dopiero po zapytaniu się n-tej osoby organizującej , info że można zostawić w biurze zawodów (bez numerów na depozyt, worków ani niczego) oraz samo biuro zawodów z "depozytem" oddalone prawie 2km od startu.

5.Na pytanie o przebieg trasy przy mecie (półmaraton i 10km miały wspólny start i separacje w okolicy 9km) dostałem info że w sumie to nie wie ,ale powinien tam stać wolontariusz który wskaże drogę- Wskazał tak ,że czołówka z 21k pobiegła w zła stronę

6. konieczność samodzielnego Wydrukowania karty zawodnika i dostarczenie jej do biura zawodów. serio ? jest 2002 czy 2022 rok?

7. Medale za 10k z napisem "pólmaraton" , "statuetki" za 10 km z napisem "półmaraton", identyczne "statuetki za nordic walking i 1 miejsce w Półmaratonie i 10 km - wszystkei oczywiście z napisem "półmaraton" xd Serio? była jakaś promocja czy coś?

8.wiekszość trasy po Drogowej Trasie Średnicowej - to już lepiej było puścić ludzi w las...

#bieganie #10km #biegrzeznika #gliwice #maraton
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiroMaro: ładny szajs z tego co piszesz. Może poza pkt 6 bo nigdy nie widziałem w tym problemu, choć drukarki nie mam...

Do niedawna żyłem w przekonaniu, że Bieg Rzeznika i sami orgowie to top level jeśli chodzi o imprezę sportową i cała otoczkę.
Po krzakach biegam od niedawna, więc nigdy nie miałem okazji się tam pojawić, nie mówiąc już o ich latach świetności, które z tego co się jakiś czas
@Gmeras: Jak na razie na profilu fb odwalają straszną dziecinadę ,bo jeżeli jeszcze wczoraj widziałem w komentarzach relacje jak wyglądał bieg z perspektywy czołówki to dziś wszystko usunięte.
@MiroMaro ja niestety nie mam juz możliwości widzieć oficjalnie postów. A co najlepsze napisalem tylko kulturalnie krytyczny komentarz bez wulgaryzmów itp. Bieg zapamiętam na dlugo tylko z najgorszej strony.
@nohtyp_: okiem laika sama organizacja biegu górskiego już po uzyskaniu wszystkich zgód od parku narodowego itd pod kwestią logistyczną jest łatwiejsza niż bieg w mieście. Nie wiem kto organizował poprzednie edycje w gliwicach ,ale jeśli ten sam organizator to jestem szczerze zdziwiony ż nie wyszło w tym roku