Wpis z mikrobloga

Co to może być, jeżeli w prawym uchu słyszę takie przerywane stukanie/mruczenie, takie BRRR BRRR BRRR co chwilę? Jakiś czas temu miałem zapalenie, ale już było wyleczone – może coś nawracać? Nic nie boli, jedynie to stukanie, które wkurza zwłaszcza wtedy gdy jest cicho i próbuje się na czymś skupić albo zasnąć.

#zdrowie #medycyna #pytanie
  • 9
@cutecatboy: Musisz udać się do laryngologa - być może w uchu zalega Ci płyn surowiczy, co może wskazywać na dysfunkcję trąbek Eustachiusza spowodowaną obrzękiem śluzówki w nosie / gardle lub przerośniętym migdałem podniebiennym.
@luslom: Na pewno będę próbował się zapisać do lekarza po weekendzie. Właśnie czasami zwłaszcza w pozycji leżącej jakby mi się "przytykało" gardło, mam nadzieję że to nic długotrwałego ani poważnego? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cutecatboy: To już zależy od odpowiedzi na pytanie czy to jest to, a jeśli tak, to jaka jest geneza problemu (obrzęk - infekcja? Alergia? / migdał). Obrzęk - steryd do nosa, migdał - przy znacznym przeroście - wycinanie.
@luslom: OK, dzięki. Generalnie to się zaczęło dosłownie wczoraj wieczorem, nagle zauważyłem, że mi mruczy w uchu. Poza tym nic mnie nie boli, ale zajrzałem sobie przed chwilą do ryja i prawy migdał taki trochę większy. No cóż, zobaczymy ¯\(ツ)
@luslom: cóż, laryngolog powiedział, że on nic podejrzanego nie widzi. Przepłukał i wydmuchał mi całe ucho, przepisał jakieś krople bez recepty i kazał się zgłosić za dwa tygodnie gdyby nie było poprawy. Zawiodłem się trochę, bo nie spodziewałem się, że tak wyczuwalne (dla mnie) drgania w uchu będą kompletnie niewidoczne dla lekarza ( ͡° ʖ̯ ͡°)