Wpis z mikrobloga

bo w polskich więzieniach nie ma resocjalizacji, może dlatego mamy wysoki poziom recydywy. Polskie społeczeństwo poza tym nie widzi w tym sensu, dlatego nie jest w to inwestowane.


@sledz: a programy resocjalizacyjne przynoszą jakieś rezultaty? Pytam bez złośliwości.
@C8H18 w Norwegii niby przynoszą - ale nadal, moim zdaniem ekonomicznie (czyli z perspektywy państwa) takie zepsute jednostki można naprawić i czerpać z nich zyski (tj. podatki). Ale podkreślam - w Norwegii. Poza tym nie wiem, przecież to trzeba zmienić całe społeczności. Ekonomicznie faktycznie jest to możliwe, ale moralnie? Mam na myśli że przecież np rodzina ofiary mordercy albo gwałciciela też musiałaby mu "wybaczyć". No i nadal nie rozumiem niechęci odstrzału takich
nie wiem czy to taki dobry pomysł, kula mogłaby pójść na tego kolesia z przodu. Wgl nie wiadomo czy by nie postrzelił przypadkowo kogoś postronnego


@PastaBHP: dokładnie. Najwięcej mają do powiedzenia Ci co nigdy broni w ręku nie mieli "hurr durr serie powinien otworzyć i jeszcze poprawić" a broń w prawdziwym życiu nie działa tak ładnie i czysto jak w grach- jest odrzut, są rykoszety, przestrzały na wylot. Bardzo łatwo jest
@C8H18 Skandynawia sobie z tym radzi. Nie mówię że jest idealnie. Ale chodzi też o to że osoby które często nie są jakoś bardzo zdemoralizowane trafiają do osób które są. Działają już później zwykle psychologiczne mechanizmy i mamy degenerata.

@Goronco medycyna też ekonomicznie nie jest czymś co przynosi zyski. Ciężko patrzeć na człowieka tylko przez ten pryzmat.
@sledz ale jestem w stanie zrozumieć sens rozwoju medycyny.
Na "człowieka" ciężko patrzeć, tak jak mówisz. No ale w skali makro tak to właśnie wygląda
@Goronco resocjalizacja to nie tylko więzienia, tu mówimy o resocjalizacji 3 rzędowej, tej najtrudniejszej. Ale też prowadząc ją, możemy badać i próbować wyciągać wnioski po to by zapobiegac.
Polska jest jednym z najbardziej punitywnych krajów. Wsadzamy do więzienia alimenciarzy, bezsens.
@sledz jakby dobra stary, ale co ty wnosisz xD przecież ja odpowiedziałem typowi tłumacząc mu, że resocjalizacja ma sens. Nie wiem co mam Ci odpowiadać