Wpis z mikrobloga

Przesyłka olx to rak i walenie sprzedających. Kasa wypłacana po jakiejś akceptacji kupującego, czyli nawet gorzej, niż zwykle pobranie. Właśnie sprzedaję aparat na olx i już druga osoba rezygnuje z kupna, bo boi się scamu a ja muszę ryzykować przepadek kasy i sprzętu bo ktoś odbierze, nie potwierdzi i zniknie. Aha, oczywiście w opisie mam wysyłka po przedpłacie. Super pomysł #olx z tymi przesyłkami, brawo. Raz wysłałem i najpierw czekałem aż gość odbierze, potem potwierdzi że wszystko ok a potem kasa, super opcja i bezpieczne e-commerce na miarę XXI wieku. Jeszcze dajcie prawo do zwrotu w ciągu 14 dni i odpowiedzialność majątkowa sprzedających za ewentualne szkody powstałe w wyniku zakupionych przedmiotów (np. sprzedacie używanego Xboxa i czyjeś dziecko to zje i umrze to wówczas madka dostaje od was hajs). #olx #ecommerce #zalesie i trochę #pasta
  • 22
@SmakoszKotow: wówczas próba wyjaśnienia, a jeśli się nie uda sprawa cywilna, wcześniej spróbowałabym może przez rzecznika praw konsumentów (ja jako osoba fizyczna vs. Allegro), ten ostatni całkiem sprawnie działa. Zawsze to jakiś wirtualny dług a nie brak przedmiotu i kasy jak przypadku przesyłki z olx.