Wpis z mikrobloga

Przesyłka olx to rak i walenie sprzedających. Kasa wypłacana po jakiejś akceptacji kupującego, czyli nawet gorzej, niż zwykle pobranie. Właśnie sprzedaję aparat na olx i już druga osoba rezygnuje z kupna, bo boi się scamu a ja muszę ryzykować przepadek kasy i sprzętu bo ktoś odbierze, nie potwierdzi i zniknie. Aha, oczywiście w opisie mam wysyłka po przedpłacie. Super pomysł #olx z tymi przesyłkami, brawo. Raz wysłałem i najpierw czekałem aż gość odbierze, potem potwierdzi że wszystko ok a potem kasa, super opcja i bezpieczne e-commerce na miarę XXI wieku. Jeszcze dajcie prawo do zwrotu w ciągu 14 dni i odpowiedzialność majątkowa sprzedających za ewentualne szkody powstałe w wyniku zakupionych przedmiotów (np. sprzedacie używanego Xboxa i czyjeś dziecko to zje i umrze to wówczas madka dostaje od was hajs). #olx #ecommerce #zalesie i trochę #pasta
  • 22
@mokry: Kasa jest wypłacana po akceptacji przez kupującego lub z automatu po 24h od odebrania (bez reakcji kupującego). Co w tym dziwnego? Normalny mechanizm aby ktoś drugiej osobie ziemniaka nie wysłał. Pare serwisów tak działa. Zawsze możesz wystawiać na Allegro z ich złodziejska prowizją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mokry: Dokumentuj sobie w formie zdjęć czy nagrania proces spakowania i zawartości jak chcesz być zabezpieczony i mieć dowód w razie takiej ewentualności. Szczerze korzystam z takich serwisów od ladny paru lat (sprzedawałem z droższych rzeczy ps4 pro, macbooka pro czy go pro 9) nie miałem żadnych problemów.
@mokry: https://www.wykop.pl/wpis/68232189/zozo-holo-czesc-szukam-pomocy-byc-moze-ktos-mial-p/ dokladnie zobcz tutaj. Rozklad jazdy z OLX powinien byc jasny. Niech wyplacaja kase z funduszu zebranego z "haraczu" zwanego oplata serwisowa, ich dobra wola i temu przyklasne. Ale nie, serwisowa to ich zysk, ryzykowac masz TY sprzedajacy. Znajomego #!$%@? na kilka zlotych tez, bardziej tam nikt z tego p... serwisu sie nie odezwal i poszedl automat, programista down tez to zakodowal jak mu kazali, zwrot kasy gdy nic olx
@DESiGNER86: Styknie samo pakowanie i wkładanie do paczkoamtu czy kręcić też jak ubieram buty (cały czas trzymając paczkę na widoku żeby nie było podejrzeń) i idę do paczkomatu?
@mokry: w teorii to pakuj pod paczkomatem nawet w deszczu, jeden klip bez ciec, wez dobre dodatkowe oswietlenie ze soba i statyw i aparat z OIS. Regulamin OLX nie kaze krecic filmow/zdjec z pakowania ale w przypadku sporu prosza o nei jesli masz. To jest niezly fikolek.
@DESiGNER86: cwany kupujacy otwiera paczke, wyjmuje aparat, wklada kamien o podobnej wadze i mowi ze takie cos dostal i chce pakiet ochronny. OLX dostaje maile ze zdjeciami od obu stron i jakis wyrok musi zapasc. Niestety nie maja jeszcze planu "jest remis" nie wiemy komu przyznac racje wiec kase bierzemy na rozwoj serwisu i nikt nie dostanie jej. W ogole #!$%@? mozesz byc na wakacjach na Haiti w tym czasie, mzoesz?
@marsjanin2012: Zacznijmy od tego ze olx w swojej pierwotnej wizji był skierowany do ogłoszeń lokalnych gdzie umawiasz się z druga osobą osobiście. Masz obawy co do obsługi na odległość? Nie korzystaj, proste ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mokry: sprzedawaj na allegro w takim razie i plac prowizje. Nie zaryzykowałbym kupna/sprzedaży droższej elektroniki na olx, ale do wszystkich drobnostek przesylki olx to zbawienie, coś na co czekałem wiele lat.
Mam za sobą kilkadziesiąt transakcji, zarówno kupna i sprzedaży.
@DESiGNER86 regulamin ma być zgodny z prawem a ich system wg mnie nie jest. Jak coś się na rynek wprowadza nie może być gniotem poza prawem. Tu jest pies pogrzebany, jesteś zakładnikiem w przypadku sporu i nie jeden Mirek stracił kasę już tak. Przesyłki Olx były genialne do czasu pakietu ochronnego, drzwi paczkomatu trzaskały i już szła kasa do ciebie. Obecnie to jakieś tam ryzyko a cię nie chroni przed ps1 zamiast
@Goddy: do momentu wprowadzenia przyeslek olx zero problemów z tym portalem, (poza próbami scamu z whatsappa i Januszami-pytaczami), szybkie deale z przedpłatą lub odbiorem własnym. Teraz każdy chce przesyłkę olx, straciłem właśnie dwa dni na "zdecydowanego pana" który potrzebował pogadać przez tel, dodatkowych zdjęć na whatsappa, potem jednak na maila, koniecznie musiałem mu przyrezerwować i wstrzymać innych kupujących a jak przyszło do finalizacji to jednak przesyłka olx musi być. Nieważne, że
@Goddy: właśnie wystawiłem na allegro z opcją kup teraz, wyszła mi 100 prowizji czyli tyle, ile byłem gotów opuścić kupującym na olx. A i tak dlatego tyle place, bo wziąłem jakieś lepsze ogłoszenie. Może w końcu pójdzie spokojnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mokry: nigdy nie podaje numeru telefonu na olx. Właśnie z powodu tych januszy, o których mówisz. Raz kiedys zapomniałem usunąć i dzwonił jakiś typ, wypytywał o słuchawki za 10 zł, ale byłem wkurzony.
A jak nie masz telefonu, to kto zainteresowany, to napisze. A i tak najczęściej po prostu dostaje maila do zaakceptowania, że kupujący juz wpłacił. Ale na olx handluje tylko grami na konsole, planszówkami i robię porządki ze starociami.
@mokry a ja lubię zarówno jako kupujacy jak i sprzedający. Jak sprzedaję to ułatwia mi to wysyłkę, nie muszę dodatkowo zamawiać etykiety/kuriera/sterczeć na poczcie a z kolei jak kupuję to jestem zabezpieczona przed oszustwem i wysyłaniem 10 tygodni, w dodatku wysyłka jest tańsza. Zawsze proszę o przesyłkę olx, dwa razy spotkałam się z odmową bo olaboga somsiadkę kuzyna curki ciotecznej tak okradli i nie jestem w stanie wytłumaczyć, że wystarczy nie wpisywać
@krave: Szczęśliwie sprzedałem w 40 minut na allegro lokalnie z przedpłata że strony kupującego zrealizowana przez allegro. Wszyscy zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)