Wpis z mikrobloga

Hej znalazłem sobie na coursera dość ciekawy kurs - https://www.coursera.org/learn/comparch
Trochę go obejrzałem - niemniej jednak jest to raczej dość zaawansowany poziom, dlatego wcześniej chciałbym wrócić jednak do podstaw, które pasowałoby odświeżyć.

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś ciekawe pozycje dotyczące (literatura, video, wykłady)
- ogólnie architektury mikroprocesorów z naciskiem na to co jest aktualnie używane - choć oczywiście chętnie liznę też trochę historii
- coś bardziej konkretnego odnośnie architektury ARM
- architektury RISC-V

Oczywiście nie przeczytam wszystkiego na raz, ale przynajmniej będę miał już gdzieś zapisane co warto sprawdzić a co lepiej ominąć :)
Generalnie chciałbym pogłębić wiedzę tak abym mógł mniej więcej rozumieć różnice pomiędzy architekturami (w przypadku ARM chętnie zagłębię się w detale bo myślę, że zawodowo będzie mi towarzyszył przez dłuższy czas).

Język ENG lub PL.

#embedded
  • 1
Sporo o architekturze danego mikorontrolera jest w jego dokumentacji na początkowych stronach. Nie sprawdzałem nigdy ale ARM też powinien udostępniać jakieś poglądowe dokumenty specyfikacji