Wpis z mikrobloga

@keton22: Jakoś znacznie ciekawsze wydaje się to co w tej generacji zaprezentuje nVidia, intel i AMD, ale w tych kategoriach sprzętu z wysokiej-średniej półki, w których będzie faktyczna rywalizacja wydajność / koszt i TDP.

To jak ci trzej giganci próbują się przelicytować na topie, nie licząc się z TDP, tworząc takie potworki walące po zasilaczach spajkami ponad 1000W to trochę żenada XD
@GhostTrick: decyzji z 4090 nie ogarniam. Karta spokojnie mogłaby mieć 360w domyślnie kosztem 1-3fps w 4k i odblokowany overclocking tak jak ma do 550w. Z miejsca i temperatury i peaki na zasilaniu znacznie mniejsze. Swojej zrobiłem undervolta do 950mV 2760MHz i od razu lepiej.
decyzji z 4090 nie ogarniam


@keton22: Stety niestety, dla nahajpowanych konsumentów liczy się pozycja produktu w rankingach recenzentów, większość się nie zachwyci np. 5tą pozycją karty w testach, chociaż karta jest cudem inżynierii i ma niesamowitą wydajność w stosunku TDP i ceny. (Poza górnikami hehe.)
A skad 1300 wziales?


@golomb13: pojawia się na napisach jak testują 130% power limit. 1200w gość mówi.

ten filmik potwierdza ze mozna na luzaku


mój bequiet 850w gold z inno3d ichill x3 wchodzą na chat... i to nawet na 100% power limitu. W gierkach spoko ale jak dociążysz cpu do tego to pada. Ograniczenie power limitu albo undervolting i problem znika.

Gość ma TUFa z jedną z najlepszych sekcji zasilania, ja