Wpis z mikrobloga

Hej czy ktos wie jaką techniką powstały wskazówki tego zegarka ktore tworzą iluzję tego ruchu? Od producenta dostalem enigmatyczną odpowiedź że są wytapiane, jedyne co mi przychodzi do głowy to wytapianie z druku DLP. W jaki sposób mozna uzyskać podobną dokładność? Na oko widać że linie tego ornamentu maja poniżej milimetra szerokości jak nie 0.5. Pozdrawiam

GhostofChristmasPast - Hej czy ktos wie jaką techniką powstały wskazówki tego zegarka...

źródło: comment_1666273526HSANeDoh0RRQ48xkNLWmoD.gif

Pobierz
  • 10
@tylko_grzanki: też o tym myślałem że może to jest trawione - w modelarstwie okrętowym stosuje się naprawdę maleńkie elementy wytworzone metodą fototrawienia, myślę że to może być dobry trop i chyba jest to tańsze niż laserowe plotery
@GhostofChristmasPast: myślę że ploter laserowy który ma na tyle silny laser żeby dobrze trawić nawet cienki mosiądz to jest srogi wydatek. Do tego jest jeszcze obsługa i inne koszty ktore taka maszyna generuje.
W takim razie po co ludzie uzywaja fototrawienia ktore jest raczej drozsze i dluzsze niz uzywanie lasera?


@GhostofChristmasPast:

niekoeniecznie jest drozsze, a czy dluzsze, to kwestia podejscia - przy jednej sztuce - tak, bedzie dluzsze, ale wytrawienie 10000 sztuk bedzie juz szybsze, niz zrobienie tego laserem. W skrocie - trawi sie wiele elementow na raz, laserem operuje sie tylko na jednym w danym czasie.

PS laser tez sie zuzywa, o czym