Wpis z mikrobloga

Pracuje od 3 miesiąca jako intern w controllingu w dużym korpo. Praca jest straszna #!$%@? organizacyjny ogromny. Dużo nadgodzin i presja czasowa (pracuje 35-45 godzin w tygodniu a studiuje dziennie serio trudny kierunek - matematykę teoretyczna na polibudzie) chce mega zmienić prace na coś bardziej it related i dzisiaj na targach pracy dostałem propozycje rozmowy (wzięli linkedina do kontaktu) jak business Analyst teznintern oczywiście. Powiedzcie mi dlaczego czuje się trochę #!$%@? ze chce się zwolnić i czy to będzie dick move jak dam im znać miesiąc wcześniej ze się zwalniam (mam tydzień wypowiedzenia bo to umowa zlecenie, jako valid reason podam problemy z bania przez za duży nawał pracy)
#pracbaza #korpo #pytanie
  • 7
@CzasemBiegam:

Powiedzcie mi dlaczego czuje się trochę #!$%@? ze chce się zwolnić


Prawdopodobnie dlatego, ze jestes młody i odczuwasz wspolczucie względem pracodawcy. To normalne, zwlaszcza dla ludzi wrazliwych czy tez empatycznych. Nie jest to nic złego. Proponuję jednak sobie zdac sprawę z tego, ze znajdzie sie kots na Twoje miejsce.

czy to będzie dick move jak dam im znać miesiąc wcześniej ze się zwalniam


Nie bedzie to dick move, ale jesli
@CzasemBiegam: dokładnie jak inrain88 napisał. Jak najbardziej normalnym jest, że źle się z tym czujesz, choć nie powinieneś. Poradzą sobie ;) Z wypowiedzeniem poczekaj jak najdłużej, na 100% do czasu jak już otrzymasz ofertę z nowej pracy (może warto zadbać o umowę przedwstępną), może nie miesiąc a dwa tygodnie będzie optymalnie? Nie ściemniaj co do powodu odejścia. Dostałeś lepszą ofertę i tyle. Każdy to zrozumie, jest uczciwie, rozwijasz się, zostałeś zauważony
@justypl: @inrain88: najważniejszym powodem przez który chce odejść to to że nie dostałem żadnego szkolenia. Wcześniejszy intern pracował rok i #!$%@? nie ogarniał totalnie nic xD gosc który był jego supportem odszedł w tym damym miesiącu do innej firmy a babeczka z Anglii która nadzorowała proces zmieniła dział w którym pracuje i wyłożyła na wszystkich #!$%@?