Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam wrażenie, że Wolski powtarza teraz tezy Bartosiaka, które wczesniej wyśmiewał/krytykował?
- Polska już w stanie wojny z Rosją tyle ze nie kinetycznej, możliwe ataki terrorystyczne
- Polska jako średni ale silny kraj współpracujący z hegemonem-Stanami
- Potencjalne użycie broni ABC prez Rosje w razie przegranej czy bezradności
- Ukraina pierwszą bitwą w wojnie o Tajwan (i implikowany amerykanski pivot na pacyfik xd)
- No i jeszcze ta promocja książki..
#bartosiak #wolski #historiarealna
JohnnyGat - Czy tylko ja mam wrażenie, że Wolski powtarza teraz tezy Bartosiaka, któr...

źródło: comment_1666256677tPHyUpURnVWWLHoxDj9cUP.jpg

Pobierz
  • 10
@avr250: no bo to jest akurat prawidlowa odpowiedz. Generalnie zadna opcja nie ma sensu, ale najmniej nie ma sensu Rosja :D

@JohnnyGat:

1) Jeśli chodzi o mozliwe ataki terrorystyczne i wojne z rosja to mowil o tym mniej wiecej od poczatku wojny a nie dopiero teraz
2) no to jest w miare oczywista oczywistosc i nie trzeba do tego ani wolskiego, ani bartosiaka ani nikogo innego.
3) to tez zadne
@JohnnyGat: Widac ze Wolski sie troche poduczyl xD
Ja jak slucham Bartosiaka to moge sie z nim nie zgadzac, ale czuć, że gość ma pewna wizje tego jak wygladaja te relacje. Wprowadza ciekawe abstrakcje etc.
Natomiast Wolski to #!$%@? o geopolityce tak jak ja bym mogl #!$%@?. Powiedzialbym, ze Francja popelnia blad nie wspolracujac z Polska, tylko z Rosja i o historycznych elementach takiej wspolpracy i o tym, ze powinna konkurowac
@djtartini1: a tu się zgodzę, że zarzucał monetyzowanie wojny i sam wydał książke. Jeszcze z clickbaitowym tytułem. Jednak nie jest to zamienianie się w Bartosiaka tylko klasyczny chwyt trącający delikatnie hipokryzją.

A co do debaty to powodem niechięci do niej było to, że szeroko pojęta opinia publiczna nie byłaby w stanie ocenić wyniku tej debaty i tu się zgadzam z nim całkowicie. Tak jak ja czy ty nie bylibyśmy w stanie
@JohnnyGat:

- Polska już w stanie wojny z Rosją tyle ze nie kinetycznej, możliwe ataki terrorystyczne

- Polska jako średni ale silny kraj współpracujący z hegemonem-Stanami

- Potencjalne użycie broni ABC prez Rosje w razie przegranej czy bezradności


kiedy on to wyśmiewał?

Co do promocji książki to się zgodze, chłop krytykuje media internetowe (wymieniając youtube) mówiąc że tam liczy się clickbait, wyświetlenia, pieniądz z reklam i robi to w filmie na
@JohnnyGat: Nie powtarza tez Bartosiaka, tylko mówi jak jest naprawdę. Bo generalnie takie są zasady geopolitycznej rzeczywistości. Bardzo sensownie rozmawiali z Zychowiczem. Jedynie co mnie ubawiło i zniesmaczyło to maniera Wolskiego odmawiania odpowiedzi na niektóre pytania Zychowicza "żeby nie spalić rozdziału który właśnie o tym jest w nowej książce".LOL. Nie tak się promuje książkę, nie tak na siłę. Bartosiak robi to lepiej, on odpowiada na pytania ze szczegółami i nadmienia nawiasem