Wpis z mikrobloga

Witam, poszukuje opon do mojego samochodu. Przebieg roczny ok 20tys.km trasy autostradowe. Myślę nad zakupem opon całorocznych:) czy ktoś podzieli się swoją opinią na ich temat na trasach autostradowych? Zastanawiam się nad Michelin CrossClimate 2 vs Continental AllSeasonContact. #motoryzacja #opony
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@braders2: jak na autostrady i chcesz wielosezonowe to te micheliny będą lepsze, continentale mają bardziej zimowy bieżnik - na bezpośrednim śniegu będzie to zaleta, ale autostrady i eSki są u nasz zazwyczaj odśnieżone
  • Odpowiedz
@braders2 mam całoroczne Goodyear i głównie autostrada ok.70% 30% więc polecam-rocznie robię około 35K-40K km.
Przedtem miałem Michaliny crosclimate (?!) I też było ok.
Opony zmieniam przód tył w połowie roku, a wymieniam na nowe co około 2 lata.
  • Odpowiedz
@braders2 jestem osobą która woli jechać 10kmh mniej niż sprawdzać przyczepność ale jeśli chodzi o trzymanie na mokrym jest okey, jedynie najgorzej trzyma gdy spadnie chwilę wcześniej deszcz. Na świeżym puchu jest ok, natomiast jeśli zamierzasz z zasp wyjeżdżać to zdecydowanie lepsze są zimowki :)
Moje auto wazy niecałe 1800kg, natomiast do BMW od żony nigdy bym wielosezonow nie zamontowal :)
  • Odpowiedz
@wojtasu szukam kompromisu, niby robię mało km w ciągu roku ale potrafię przejechać trasę od 400 do 1100km gdzie nie jestem w stanie przewidzieć warunków atmosferycznych. Najczęściej jest czarno, ale zdarza się kilka dni w roku gdzie atakuje śnieżyca i warunki staja się dosyć ekstremalne :). Zastanawiam się czy całoroczne zdadzą taki egzamin czy nie lepiej polować na używane opony zimowe z półki premium jak Alpin 6.
  • Odpowiedz