Wpis z mikrobloga

Mi kazali


@zogard: jak to 'kazali'? masz to wpisane w kontrakcie? jak nie to wypad. jak tak to zmien kontrakt bo zaraz wpadnie kontrol i cie sila przeniosa na uop. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na prawdziwym b2b sprawa zazwyczaj wyglada tak, ze dajesz znac kierownikowi projektu ze dzisiaj nie dowozisz i elo. chyba, ze masz sztywne terminy i to akurat na teraz - no to sorry, ale
Brzmi jakby twoje b2b było etatem


@luji:
@kuncfot:
@dziekujemyzapraszamyponownie:

nie do końca. Ludzie nie rozumieją b2b.

Np jak masz umowę z NFZ to też musisz każdorazowo zgłaszać nieobecność do NFZ (a raczej przerwę w świadczeniu usług), czy to od razu oznacza, że masz umowę o pracę? Czy jeśli NFZ WYMAGA, że masz mieć otwartą placówkę 4x w tygodniu przez 6h dziennie w ramach kontraktu to sprawia, że jest to
Takich przykładów można mnożyć bardzo długo a to wcale nie znaczy, że to wszystko to umowa o pracę.

To nie jest takie czarno białe i tak łatwe do podważenia bo jest masa firm, które świadczą b2b na podobnej zasadzie, wszystko zależy od kontraktu.


@kefas_safek: no, tylko ze z postu OPa wynika ze ma:
1. zwierzchnika
2. scisle okreslony czas pracy
3. system do zglaszania urlopow = urlopy

przeczytaj II PK 189/14
no, tylko ze z postu OPa wynika ze ma:

1. zwierzchnika

no nie, to nomenklatura OPa, w umowie może być to "osoba kontaktowa kontrahenta", lub po prostu "ma poinformować firmę jakiś tam kanałem". Przecież jak masz ten przysłowiowy kontrakt z NFZ to też zgłaszasz przerwę w systemie i też mogę nazywać NFZ moim kierownikiem, kto mi zabroni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. scisle okreslony czas pracy

tego nigdzie
@zogard: jak czytam komentarze, to mam wrażenie, że połowa osób nigdy nawet nie stała koło b2b, a druga chyba nigdy nie pracowała xD
To normalne, że informujesz na b2b o swojej nieobecności. Pewnie pracujesz w dużym korpo, że musisz informować tyle osób, ale już widzę jak US wpada z kontrolą, bo musiałeś wysłać maila, że nie ~będziesz w pracy~ będziesz świadczył usług xD
Zresztą OP nie napisał, że musi prosić o