Wpis z mikrobloga

Tak sobie patrzę na nowe kable bequieta #nvidia 12vhpwr pasujące wg. nich do zasilaczy 850w i w górę i toto ma 2 wtyczki do wpięcia w zasilacz.

Pamiętamy co robiła 4090 #beyonddisaster na Straight Power 11 Gold 850W jak były podpięte tylko 2 wtyczki do zasilacza (3 po stronie karty i 3 kable bo 1 jest podwójny)? Były crashe nie ważne co się robiło. Dopiero rozłożenie na 3 po stronie zasilacza + undervolt ogarnęły temat.

Oni chyba tego nie sprawdzają...

keton22 - Tak sobie patrzę na nowe kable bequieta #nvidia 12vhpwr pasujące wg. nich d...

źródło: comment_1666181430JQ4XBJkHCSTXk7jRd5pFL1.jpg

Pobierz
  • 4
@wypokowy_expert: a zbadał temat?

Bo jak tak i to nawet za bardzo. Już myślałem że zaimportowałem popsutą kartę ale jednak winny jest #bequiet.
Ja mam w zasilaczu 3 takie wtyczki dostępne w 850w. Tu nie ma problemu nie czepiam się czy te 2 wtyczki przeniosą 600w bo na microfit high power przeniosą po 450w każda.
Ja się czepiam że mechanizm zabezpieczeń zasilacza limituje prąd, zresztą tak jak powinien. Po 20A
@JanKremovski: jeszcze raz. Mój bul nie jest o to co przeniesie kabel a o to że tak podłączona 4090 triggeruje ocp i wywala system na ryj bo ciągniesz 600w z 2 szyn a nie 3.
Dla zasilaczy platinum 850w (prawdopodobnie) jest ok. Dla 1000 i w górę niezależnie od kolorka jest ok. A dlatemu że 850w gold ma 20A per port a reszta 35. Tyle i aż tyle. Przetestowane organoleptyczne w