Wpis z mikrobloga

na 90% dostaniesz jakies #!$%@? miejsce


@some_dev: na 100%
można też poczekać i mieć dobre miejsce, szczególnie jak się leci na taki cypr, gdzie chwilę to trwa
druga opcja to poczekać i nie polecieć tak jak OP ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dwojkazet: jest online ale w przypadku overbookingu nie napiszą ci w apce, że nie lecisz tylko zapraszamy na stoisko odprawy i tam się później podejmuje decyzje, kto leci a kto nie, może ktoś chce zrezygnować w zamian za coś
@trollasek: rozumiem, kiepska sprawa. Ostatnio odbyłem pare lotów i na szczęście nie było żadnych overbookingow.

Pamietam jak pare lat temu wracałem z majorki, dostalismy ostatnie miejsca w samolocie, okazało się, ze podesłali mniejszy samolot…..
238 biletów a miejsc w samolocie jest tylko 230 XD.


@Gufi1315: tak troche tłumacząc co się stało
Wizz ma dwa typy A321, te które mają pojemność 230 PAX oraz nowsze neo 239 PAX.
Zapewne coś się tak ułożyło w rotacjach że NEO poleciał w inne miejsce.

Pamiętaj że zgodnie z Rozporządzeniem UE 261/04 przysługuje ci dolot do miejsca alternatywnym lotem oraz odszkodowanie.
@dwojkazet: @trollasek: check in był zrobiony, miejsca przydzielone.. 2 znajomych dostało miejsca, ja musiałem być losowany czy lecę czy nie XD. Nie zaproponowano lotu alternatywnego jedyne co to dostanę odszkodowanie w wysokości 400 euro
@Andczej: już nie chce mi się przepychać, znajomi też nie polecieli dzisiaj z Katowic wszyscy lecimy na ibize. Za hotel udało nam się część pieniędzy odzyskać, dodatkowo dostaniemy po 400 euro na łeb odszkodowania więc nie ma tragedii
@trollasek: @Gufi1315: Na locie powrotnym z Larnaki tez był overbooking w Lipcu 2022. Większość samolotu to klienci biur podróży z walizkami nadawanymi. Ja z druga połówka zrobiliśmy checkin online odrazu jak był dostępny, karty pobrane i elo. Wchodzimy do samolotu (miejsca wykupione aby obok siebie siedzieć) a tam rodzinka se jakaś siedzi. Wzywam stewarda pokazuje mi bilet, rodzinka pokazuje mu bilet wydrukowany z lotniska. Okazało się ze mieli nasze miejsca.