Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam... wie może ktoś dlaczego Sauron wysłał nazguli po pierścień dopiero gdy Bilbo dał go Frodo? Wcześniej też zmieniał właścicieli, ale co było takiego szczególnego w tym momencie że Sauron akurat wtedy się obudził?

#lotr #wladcapierscieni
  • 29
@Niezgodny: Sauron miał mnóstwo ludzkich sojuszników na Wschodzie i Zachodzie. Myślę, że mógłby bez pośpiechy zebrać większe armie.
Nie wiem czy zyskałby jakąś wielką moc ale to, że Wolni Ludzie wygrali było zasługą zniszczenia pierścienia. Bez zniszczenia pierścienia Sauron miałby po prostu przewagę liczebną.
Rivendell i Lorien by podupadłby bo elfy nie mogłyby korzystać ze swoich pierścieni. Tak jak po zniszczeniu Jednego, Elfy powoli opuszczały Śródziemie.
@Drzewid: A ogólnie o co chodzi z tymi pierścieniami... jak Sauron mógł zmanipulować/skorumpować pierścienie elfów jak oni sami je stworzyli? I czemu pierścień Saurona był dużo potężniejszy i mógł władać też innymi, nie związanymi z tym konkretnym?
@Niezgodny: Otóż Sauron przy tworzeniu jedynego wlał w niego dużo swojej mocy po to, żeby nadać mu możliwość kontroli nad pozostałymi. Czyli stworzenie pierścienia go jednocześnie osłabiło (bo oddał cześć siebie) i wzmocniło (bo tak długo jak miał pierścień zyskiwał kontrole nad pozostałymi).

No i musiał go odzyskać żeby w ogóle zaistnieć jako coś więcej niż swój własny cień.

No i elfy nic same nie stworzyły, Sauron był przy kuciu pierścieni
@Niezgodny: saruman prawdopodobnie stałby sie drugim sauronem. Wiemy ze gandalf gdyby przyjal pierscien, pokonalby saurona i uzywal pierscinia do czynienia dobra, ale pierscien swoją przewrotnością, oraz złą wolą tak by wpłynął na gandalfa, że wszystko co dobre w koncu stawało by się złe. W zwiazku z tym doszlo by do tragicznej sytuacji, w której ludzie przestali by odróżniać zlo od dobra. Galadriela stała by się surową i okrutną władczynią, ktorej ludzie
@Niezgodny: Generalnie jest dużo tekstu i ja już nie pamietam wszystkiego zbyt dobrze, ale wydaje mi się, że nie ma powiedziane nigdzie wprost jak to działało.

Oryginalnie magia w Śródziemiu jest dość ukryta i nieoczywista, nikt nie czaruje piorunami i ogniem.

Wydaje mi się, że kluczowa jest właśnie obecność Saurona przy wykuwaniu elficki pierścieni. Jeśli wiemy, że w swój przelał część siebie to może podczas tworzenia elfich też wlał tam jakieś
@z--x: tak, nazgule nie nosily swoich pierscieni wladzy, je dzierzył sauron, do tego już w fizycznej postaci, w momencie swojej śmierci miał ciało z krwii i kości. Wladze sauron miał nad istotą a nie samym pierscieniu. Wola tych istot byla zlamana