Wpis z mikrobloga

wkur** mnie te janusze muzealne na calym swiecie, wbijam do muzeum pytam
Panieee a ile czasu potrzebuje na zwiedzanko porzadne bo mam pociag/daily/samolot/chce mi sie lac
a kustosz, wielki znawca sztuki, dumny straznik muealnych zbiorow za szyba, zawsze ale to zawsze:


zawsze.
#muzeum #zwiedzanie #turystyka #sztuka
  • 14
@fiir: kustosz ma racje, a to Ty jesteś januszem - chodzenie do muzeum to nie oglądanie ładnych obrazków czy zaliczanie kolejnych pozycji. Warto byłoby rozumieć na co się patrzy, znać historię tego przedmiotu, dlaczego powstał i wygląda tak a nie inaczej, jakie ma znaczenie, jak można go interpretować. A odlać się możesz w innym miejscu.
@fiir: kustosz ma racje, a to Ty jesteś januszem - chodzenie do muzeum to nie oglądanie ładnych obrazków czy zaliczanie kolejnych pozycji. Warto byłoby rozumieć na co się patrzy, znać historię tego przedmiotu, dlaczego powstał i wygląda tak a nie inaczej, jakie ma znaczenie, jak można go interpretować. A odlać się możesz w innym miejscu.


@groman43: każdy z tych kustoszy jest trochę smieszny, a ja niestety posiadam na tyle dobre
@powsinogaszszlaja:
@powsinogaszszlaja: To nie jest mądra odpowiedz, to żałosny truizm, muzea istnieją dla zwiedzających. Tak naprawdę to narzekam na chamski żarcik bo zawsze mówią później jak długo zajmie zwiedzanie. Jakkolwiek cieszę się ze trigger się muzealnym audiofilom załączył. Wiedzcie ze nie jesteście wcale lepsi, a podobnie śmieszni jak audiofile, krosfitowcy i cała reszta hobbystów zadzierajacych nosa.