Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No i #!$%@? w mój aparat xd byłem na konsultacji i mi ortodontka powiedziała, że mam zbyt wąską górę i potrzebny jest tam jakiś aparat rozszerzający z jakimiś czteroma mikroimplantami, cena tego czegoś to 5-5,5k xd

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć jak by to wstępnie wyglądało? Bo aktualnie nie mam na już 6k na aparat i 5k na ten drugi. Czy jest to jakoś rozłożone w czasie typu najpierw noszę ten rozszerzający rok a potem ten normalny?

Bo jeśli jest to rozłożone w czasie to zdążyłabym uzbierać brakujący hajs ale jak mam na już robić wszystko to mnie w sumie nie stac xd

#ortodoncja
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cinzano: chodzi mi o to, czy najpierw się zakłada ten aparat rozszerzający, czy może najpierw ortodontyczny a po jakimś czasie ten rozszerzający czy może od razu lecą dwa takie aparaty na jednej wizycie
Opierając się na moim przykładzie - miałem od razu założone 2 łuki i łuk podniebienny, z tym że w tym przypadku ten łuk kosztował 250 zł
Czemu nie zapytałeś lekarzy o to?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vofeen: nie miałem tego w głowie by pytać, ja szedłem zadowolony z myślą, że założę se aparat za 6k i tyle a dostałem w pysk informacją, że muszę jeszcze 5,5k przygotować ( ͡ ͜ʖ ͡) jedyne co w tamtej chwili miałem w głowie to chęć rezygnacji z leczenia
@Anty_Chryst: Znajomy miał najpierw ten podniebienny na implantach kilka miesięcy a dopiero później zakładany łuk stałego. Ale dopytaj ortodontki jak wyglądałby plan leczenia w czasie i jak są rozłożone koszty, bo każdy przypadek może być inny