Wpis z mikrobloga

@Sandrinia: @nikita1: ja również kiedyś parzyłem kotu podroby ale od jakiegoś czasu tego nie robię. Kot ma się dobrze, zajada jak dziki. W niektórych mięsnych można kupić ścinki wołowe - takie resztki, skrawki które zostają po przygotowaniu różnych części wołowiny. Kot to uwielbia!

Najgorzej jak mam np. wiejską kaczkę czy kurę, pokroję mu drobno wątrobę, czy żołądek i kot się tak podjara, że zje to w sekundę a po minucie
Z dziwnych rzeczy to mój potrafi zajadać fasolkę szparagową ugotowaną


@blindmarten: generalnie koty pomimo że są mięsożercami to czasem lubią warzywa, miałem kiedyś kota który uwielbiał pomidory i ogórki - w domu trzeba było je trzymać pod przykryciem, a czasem podbierał prosto z krzaków w ogródku
@Sandrinia: o kurde, ale mega! () wielki szacun dla biedry za to. z tym że co do wątróbki to jednak warto z nią uważać, bo karmiąc mokrą karmą dobrej jakości mamy przeważnie wystarczającą ilość witaminy A i podając dodatkowo wątróbkę bardzo łatwo ją przedawkować i popsuć tym sposobem zdrówko kitku. a oliwki niestety raczej ciężko kupić u nas bez soli czy innych rzeczy w
@black-kitsune: moja dziwnie się zachowuje jak daję jej surowe, więc przestałam. Najpierw się nim bawi długo i na zabawie się kończy, później muszę szukać tego kawałka żeby mi gdzieś nie zgnił, to przestałam jej dawać xd na co dzień zjada Dolinę Noteci i podchrupuje sobie Feringę, z czego to drugie tak rzadko je, że dosypuję 1-2 razy na tydzień.
W ogóle wczoraj zajrzałam jej w pyszczek i nie dość że ma
@Sandrinia: a próbowałaś z pokrojonym surowym? bo moja zdecydowanie chętniej je drobniejsze kawałki niż cały kawał mięcha, który też zdarza jej się przeciągać po podłodze przez całe mieszkanie xd
biedulka, jeśli macie takie problemy z ząbkami i dziąsłami to mogą one wynikać niestety z suchej karmy :( to, że czyści zęby to bardzo powszechny mit. ale w kontakcie ze śliną uwalnia się sporo węglowodanów i to właśnie sprzyja powstawaniu kamienia nazębnego