Wpis z mikrobloga

Jak zostać perfumiarzem? Trzeba posiadać jakiś specjalny gen? Odbyć szkolenie w sekretnym zakonie gdzieś pomiędzy douglasem a sephorą? Zostać ukąszonym przez perfumiarza?

#perfumy
  • 11
  • Odpowiedz
@Joncrow: Od kandydata wymagane są studia najlepiej chemiczne, bądź biologiczne. Przyszły perfumiarz przechodzi testy węchowe. W zależności od ich wyniku następuje 3 miesięczny okres próbny. Jeżeli kandydat sprawdzi się przez ten czas, kontynuowana jest dalsza nauka
  • Odpowiedz
@Joncrow: jeśli perfumiarzem z tagu to przede wszystkim trzeba dokonać kilku nieudanych blindów i puścić je ze stratą na tagu, trzeba dokonywać impulsywnych zakupów, a potem sporadycznie używać tych zapachów, hejtować IFRę. Prawdziwy tagowy perfumiarz ma też apkę InPostu na głównym ekranie i umie z niej korzystać bez patrzenia.
  • Odpowiedz
@Joncrow: Większość topowych uczyło się w Givaudan's Perfumery School z tego co wiem, często to też profesja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie

A jak chcesz sam się pobawić to możesz się zaopatrzyć w składniki, sporo z tych używanych w perfumach znanych marek jest normalnie dostępne na rynku, poza tzw. captive, które są na wyłączność dla pro i samych koncernów, które je produkują
  • Odpowiedz
Jak zostać perfumiarzem?


@Joncrow: nie wiem jak u innych, moge tylko opowiedziec wlasna historie:
Szedlem korytarzem uczelni na kolejny wyklad. Byl spory tlok, przed samym wejsciem do audytorium stala grupka uniwersyteckich Karynek. Poczulem lekki niepokoj, poniewaz wielokrotnie zdarzalo sie, ze podobne towarzystwa na moj widok z nienawiscia i premedytacja wyjmowaly perfumetki i zaczynaly ostentacyjnie zraszac sie nimi jakby byly jakimis chodzacymi paprotkami. Musze tu zaznaczyc, ze choruje na astme i mam
  • Odpowiedz