Wpis z mikrobloga

Moje przygody z oficjalnym serwisem Google. Rozbiłem ekran telefonu Pixel 4a.

Tldr; poszło sprawnie, ale ich logistyka to mistrz.

Jako że polska to kraj trzeciego świata to Google nie ma u nas własnych punktów ani oficjalnego dystrybutora sprzedaży, polska dla nich nie istnieje. Ja sam telefon kupiłem w Niemczech, więc korzystając z faktu, że mam tam rodzinę, telefon poleciał do członka rodziny. Następnie korzystając z ich strony, rozpocząłem proces reklamacyjny.
Na wskazany przeze mnie adres wysyłają kartonowe opakowanie z Holandii, w które należy zapakować telefon i następnie nakleić wysłany na nasz adres e-mail list przewozowy i z takim zestawem udać się do punktu UPS (ta firma ma z Google umowę). Telefon z punktu leci do serwisu i tu najlepsze oficjalny serwis Google znajduję się.... w Polsce.
( ͡º ͜ʖ͡º)

Po naprawie telefon z Polski wrócił do Niemiec, żeby znów zostać wysłanym do Polski, czyli do mnie ( ͡ ͜ʖ ͡).
Całość poszła sprawnie. Proces reklamacyjny rozpoczął się 29.09, a skończył 11.10. Aczkolwiek ja byłem dłużej trochę bez telefonu ze względu na wysyłkę prywatną do Niemiec i z powrotem.

Cena?
Koszt naprawy to 114€. Aczkolwiek zostałem mile zaskoczony, ponieważ telefon został naprawiony za darmo w ramach gwarancji. Nie mam wykupionego żadnego pakietu ubezpieczenia i nawet nie wiem, czy Google coś takiego oferuje. Wysyłki kurierskie do/z serwisu i tego kartonika na telefon są w cenie/darmowe.

Całą usługę mamy w języku niemieckim. Oczywiście jeśli chcecie reklamować z innych krajów to jest taka możliwość, tutaj jest lista jakie obsługują. Zapewne wtedy zmieni się też język.
https://store.google.com/regionpicker

Wołam
@avira @BooB
W związku z:
https://www.wykop.pl/wpis/67843433/google-pixel-telefony-serwis-czy-google-ma-jakies-/#comment-241065863
Panowie wpis z grzeczności, ponieważ pomogliście mi przy reklamacji, a sam przeniosłem się na portal konkurencji.
#telefony #serwis #pixel #google
Walus002 - Moje przygody z oficjalnym serwisem Google. Rozbiłem ekran telefonu Pixel ...

źródło: comment_1666081267gRuiuzrT2w6Psg96NnA1RJ.jpg

Pobierz
  • 13
@Walus002: dobrze wiedzieć, jak właśnie kupiłem Pixel 7 w Niemczech, właściwe to kumpel mi kupił, tylko czekam aż mi go dostarczy :) Telefon oryginalnie miałeś kupowany bezpośrednio w google store, czy jakieś mediamarkt/saturn?
@BooB: Google store, ale nie na moim koncie Google. Nie wiem, czy osoba mi go kupująca kupiła ot tak, czy przez swoje konto, do reklamacji jest potrzebny tylko numer IMEI telefonu i po tym sprawdzają gwarancję i jaki okres gwarancji pozostał.
@Walus002: Ogólnie ciekawi mnie czemu google nie sprzedaje w Polsce.
Mają tutaj swój oddział. Mają tutaj serwis bodajże w Wawie. Ogólnie to wszystko mają w Polsce ale telefonów nie sprzedają. Nie jestesmy też jakimś biednym krajem który nie kupowałby ich telefonów bo ceny mają dość normalne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Walus002: i tak powinno być. Konieczność pokazania dowodu zakupu to tylko utrudnienie, które ma zdjąć z gwaranta odpowiedzialność, a przecież termin gwarancji można stwierdzić na podst. produktu, a nie dowodu zakupu.
@Walus002: na jakiej stronie rozpoczynałeś proces reklamacji?

U mnie w pixelu wejście ładowarki i fingerprint sensor już szwankuje więc szykuje się do rozpoczęcia takiego zgłoszenia, też mam znajomych w Niemczech więc z przekazaniem paczki nie będzie problemu

Czemu pytam o stronę, bo na jednej stronie z poradnika dostępnego w google podczas wysyłki zgłoszenia od tygodnia mają błąd formularza. I nie da się wysłać zgłoszenia