Wpis z mikrobloga

W tym tygodniu robię generalny serwis #rower z wymianą smarów i dokładnym odtłuszczaniem napędu. Tak mnie coś kusi, żeby przy takiej okazji spróbować tych ultra wyhajpowanych wosków. Jak to wygląda u Was? Warto się w to bawić? Napęd faktycznie czysty? Który polecacie i czy w ogóle polecacie?

Jazda: 50/50 asfalt/ujeby (czyli ogólnie między innymi uganianie się za kwadratami).
#rower
peanut_whu - W tym tygodniu robię generalny serwis #rower z wymianą smarów i dokładny...

źródło: comment_1666078573lUMK85dyfkrFKHQdXfk0go.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Paczek_w_masle: benzyna to w sumie mój jedyny odtłuszczacz, nigdy nie używałem tych typowo rowerowych. Teraz będę wszystko dokładnie moczył i czyścił z syfu, więc jest dobra okazja do zmiany specyfiku. Spróbuję zrobić tak, jak mówicie. Dzięki!
  • Odpowiedz
@peanut_whu: jeździłem na momumie i na bike 7. Momum starczał na 40-100 km. Jak robisz krótkie trasy to jest spoko, wtedy dokładanie nowych warstw wydłuży dystans bez smarowania. Napęd czysty, aplikacja szybka, wystarczy przetrzeć szmatką, dać po kropelce i spokój. Teraz jeżdżę na bike 7, wytrzymuje po 180+ km, czysto tak jak u momuma. Jest prawie 2x droższy niż momum ale starcza na 3x tyle, więc i tak ci taniej wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Wycu91: po Momum wrocilem do Shimano Ptfe Dry :) ale jak je wykonczedo wiosny to wroce do FinishLinde Dry. Jezeli zimowa pora znajde Bike7 w promocji to dam mu szanse. Momum to przereklamowany produkt.
  • Odpowiedz
@Wycu91: Muc off wet. Wole mieć spokój na kilkaset kilometrów i przejechać napęd odtluszczaczem i karczerem niż się #!$%@?ć co chwile ze smarowaniem albo w trakcie dłuższej jazdy słyszeć napęd
  • Odpowiedz
@Wycu91: "Po taniosci" ale mega dobry Squirt. Drogo ale ultra dobrze Ufo Drup (szosa smarowana co 300-350km, teraz jeździłem w deszczu, umylem rower bez mycia lancucha, bez nakladaniu nowego smaru i dalej git).
@Im_from_alaska: Muc off to marketingowe gówno :)
  • Odpowiedz
@peanut_whu Używam wosku od Zefala, wytrzymuje do 120km lub tydzień dojazdów do pracy, cicha praca napędu i czyszczenie trwa 30s zwykłą szmatką na sucho. Dużo jeździłem po polach w bardzo drobnym pyle i czystość łańcucha była naprawdę zadowalająca. Jedyny minus to że schnie ponad 3 godziny
  • Odpowiedz