Wpis z mikrobloga

Perfumowe Mirki, perfumowe Mirabelki!

Z przyjemnością i dreszczykiem emocji odkrywam przed wami karty i przedstawiam wam dłuuuugo wyczekiwane podsumowania zabawy #perfumywciemno. Zestawy były rozsyłane prawie równo rok temu; rotacja trwała mniej więcej do czerwca, ale dopiero teraz zebrałem się, żeby do tego usiąść i nadać temu jakiś kształt. Proszę o wybaczenie tych, którzy nie mogli się doczekać i zwątpili, że wyniki ujrzą światło dzienne.

Zebrane recenzje otrzymywałem w różnych formach, więc zapis przeze mnie przedstawiony jest wynikiem poddania odpowiedzi niewielkiej obróbce, by ujednolicić formę i uczynić wpis bardziej czytelnym. Zamierzam codziennie, od dzisiaj do niedzieli, publikować wpis dotyczący jednego zapachu + na koniec zrobić krótkie podsumowanie pierwszego zestawu.

Jeszcze jedno. Nie planowałem tego wcześniej, ale pomyślałem, że skoro nadal mam prawie wszystkie zapachy, to może być ciekawie gdy przetestuję je jeszcze na swojej żonie (kręcącej nosem na większość zawartości mojej kolekcji) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jej recenzje na koniec.

Przedstawiam więc podsumowanie recenzji zapachu „A1” z zestawu A. Kolejność opisów zgodnie z kolejnością wylosowanych Mirków.

Ciekawej lektury! Mam nadzieję, że i Wam będzie towarzyszyć ekscytacja, tak jak mi, gdy czytałem przesyłane do mnie recenzje w ciemno :)

@camillo1128

Opis: Podobny do Davidoff Zino, ale mniej pudrowy. Lepsza jakość składników niż w Zino. Średnia trwałość. Dobra projekcja. Rozwija się, po czasie jest mniej zielony i bardziej przyprawowy.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Raczej mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: Lata 91-00

@Krzysu

Opis: Dość cytrusowo - świeże otwarcie które szybko przechodzi do nut... no i nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakby opponax, benzoes. Bardzo przyjemne, lekko może mydlane, idealne dla starszego faceta.
Co to za zapach? Miałem Pradę Amber Intense i jest możliwe, że to Prada Amber Pour Homme. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mainstream/nisza: Raczej mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 2002-2008

@Bercik_Van_Fafaq

Opis: Duuużo cytrusów na otwarciu trochę mi to uderza w stronę Kenzo pour homme. Wydaje mi się że są to perfumy na lato, po kilku minutach czuję taką trochę szarlotkowatość coś jakby w stronę sławnego wśród nas X-bolta z Lidla. Z czasem robi się troszkę mydlany. Czuję Irysa podobnego jak w Dior Homme Intense. Dobra projekcja, jak na razie trwałość również.
Co to za zapach? Strzelam że to Dior Homme.
Mainstream/nisza: Mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@CheapiesLover

Opis: Gorzko-woskowa cytrusowość skórki, a w tle żywsze nuty cytrusowe, lawenda i akord mogący się kojarzyć z jakimś smacznym ziołowym syropem. Drydown - z cytrusów zostaje wyłącznie woskowy aromat skórki, jednak ustępuje on miejsca syropowemu aromatowi. Głęboki dd (8-12h) - styl bazy przypomina CDNIM (owoce są przejrzałe), dopiero teraz udało mi się wyłapać wetywerię. Nuty: bergamotka, cytryna, lawenda, wetyweria.
Co to za zapach? Dior Eau Sauvage Parfum
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010

@Paayor

Opis: Tutaj cena idzie w górę ze względu na większą złożoność zapachu, brak chamskiego alkoholu po aplikacji, myślę, że 2-2,5zł/ml. Pachnie jak Dior Eau Savauge cologne (nigdy go nie wąchałem, ale właśnie tak bym go sobie wyobrażał). Pachnie jak cytrynowo-miętowy Eau Sauvage o jakiejś upośledzonej projekcji, a potem trochę daje gumą balonową. Dla mnie unisex. Zapach 7,5/10. Projekcja 6,5/10.
Co to za zapach? Myślę, że to jakas odmiana Eau Savuage, ale na pewno nie zwykły.
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010-2020

@MalinowyMarian

Opis: Kwiaty, puder. Początek mocno kwiatowy przechodzi w delikatny puder coś na miarę hmmm zapachu damskiej kosmetyczki. Szybko zgasł choć zapowiadał się na dużą moc i projekcję trzyma się blisko skóry.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Nisza choć kierowałbym się w stone TF Noir, TF to nisza?
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: 2000

Recenzja mojej różowej

Opis: Pierwsze wrażenie - spacer wśród iglastego lasu w środku zimy. On ubrany w wełniany golf i czapkę z pomponem. Rzucamy się zamarzniętymi szyszkami. Nie zauważamy, że robi się coraz ciemniej i trochę mrocznie. Dla kogo? Mężczyzny z bogatym doświadczeniem życiowym, nie zdradzający swoich wszystkich sekretów.
Mainstream/nisza: Nie wiem
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): Nie męcz mnie już
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 5 na 7
Dekada premiery zapachu: 1991-2000

Recenzji byłoby więcej, gdyby nie @ptak_powszedni, od którego ani nie wyszły recenzje, ani zestaw nie został przekazany dalej.
___________________________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – A1


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 300 zł / 100 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena: 8,4/10 parfumo, 4,33/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2011-2020 (premiera 2017)
Nuty: Cytron, Bergamotka, Lawenda / Haitańska wetyweria / Elemi

Zatem gratulacje dla @CheapiesLover, który rozpoznał zapach oraz wyróżnienie dla @Paayor z uwagi na prawidłowy trop.

Do jutra!

#perfumy
  • 3
@goleiro: o Panie, świetny pomysł na przedstawienie wyników. Dobra robota! Z racji tego, że w życiu dużo miałem do czynienia z tematyką win, to wiem jak ważny obraz daje blind test, gdzie nikt nie sugeruje się etykieta, apelacja, rocznikiem czy regionem( w przypadku perfum to marka, flakon, popularność zapachu, opinie innych czy ocena na fragrze). Gratulacje dla @CheapiesLover ale chciałbym też powiedzieć, że nie ma co się dziwić ze każdy inaczej