Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Staż pracy u pracodawcy niecałe dwa lata, jednak przy podpisywaniu około pół roku temu nowej umowy na czas nieokreślony wskazany w umowie okres wypowiedzenia to 3 miesiące.
W takim przypadku jaki okres wypowiedzenia obowiązuje?
Zgodnie z umową 3 miesiące czy zgodnie z kodeksem pracy miesiąc?
#prawopracy #praca
  • 9
@h3ktor: jest jeszcze swoboda zawierania umów, przyjmuje się, że dłuższy okres wypowiedzenia jest bardziej korzystny dla pracownika, więc wszystko się zgadza ¯\_(ツ)_/¯
@Varumax zależy jak zrobili umowę. Tutaj okres wypowiedzenia jest określony w wyniku porozumienia stron, a nie kodeksowy. Jeżeli nie ma magicznego "ze skutkiem na koniec miesiąca" to 3 miesiące od dnia wypowiedzenia.
@Varumax:
Tak to wiem, dlatego zawsze daje się ostatniego miesiąca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@A_R_P
A co jezeli jednak dla mnie korzystniejszy byłby miesiąc? :-)

W razie czego nie ma problemu odrobi się te 3 miesiące ale zawsze myślałem że tutaj obowiązują te zapisy z kodeksu że dwa tygodnie poniżej 6 miesięcy staży, miesiąc do 3 lat a powyżej 3 miesiące
@h3ktor: no niby domyślnie tak jest, ale strony się mogą umówić inaczej, ale tylko na korzyść pracownika. Nie chcę mi się w orzecznictwie szukać, ale kojarzy mi się sprawą, że pracownik udowodnił, że mu lepiej kodeksowo, tylko czy chce Ci się bujać?